Топ Новости >
Во Гевгелија светиот крст во рацете на Тодор Цветанов од Бугарија Featured
Среќниот носител на крстот во Гевгелија, Тодор Цветков го имал фатено крстот на Водици во Истамбул, Турција и Москва, Русија
На првиот ден од Божиќ регистрирани три земјотреса во близина на Дојранското езеро, а на Бадник уште два со помал интензитет
25-ти јубилеен Коледарски Хепенинг 2018 Featured
Со бадников оган, сценски настап на локални изведувачи и голем огномет одбележан годинашниот коледарски хепенинг во Гевгелја
Уште еден потрес на земјиното тло во Грција го почувствува и југот на Македонија, во радиус од 30 километри од епицентарот кој се наоѓа на грчка територија 
Нови сметки за вода од јануари 2018 за гевгеличани Featured
Комуналните услуги пониски за 1,34 денари по метар кубен
Локалниот клуб на Социјалдемократската младина на Македонија - Гевгелија и годинава со традиционална забава за граѓаните од општината и пошироко
Мирна новогодишна ноќ во Гевгелија, Богданци и Дојран Featured
Според податоците на Полициска станица Гевгелија последната недела од декември и Новогодишната ноќ поминале без многу непријатности и кражби
Во 18:36 минути на дојранското трусно подрачје евидентиран е уште еден земјотрес
Страница 8 од 56

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.