Топ Новости >
Проектот „ЕУ за тебе“ донираше опрема за гранична полиција - Гевгелија Featured
Видео: Денес во Гевгелија донирана донација вредна 3,7 милиони евра на Министерството за внатрешни работи на РМ од страна на Европската унија 
За утре е најавен прекин на водоснабдување во централното подрачје на Гевгелија
Советот на општина Гевгелија даде зелено светло за нацрт буџетот на општина Гевгелија за 2018 година, кој во приходната страна има проекција од 15,7 милиони евра (965,5 милиони денари)
Во знак на протест со напис на столчињата во салата за седници „Слобода за нашите браќа и сестри македонци!“ членовите на Советот на општина Гевгелија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија денешната редовна седница
Јавна дебата: Рудници: да или не? Featured
Регионалниот форум на Цивика мобилитес во Струмица во соработка со „Топ Тема“ на Телма,  фокусиран на актуелната ситуација со издадените концесии за геолошки истражувања или за отворање на рудници
Паѓаат оставки и нови именувања во училиштата во Гевгелија Featured
Оставки си поднесоа в.д. директорите на ОУ „Крсте Мисирков“, ОУ „Климент Охридски“ од Миравци и Основното Музичко Училиште „Васо Карајанов“, а на нивно место се поставени нови вршители на должноста директор 
Дожливиот викенд ги наполни речните корита во Гевгелиско Featured
Реката Конска, Сува река и Вардар денеска изгледаа со капацитет да ја издржат постојната водена маса
Поради излевање на Калковска Река на коловозот, денеска сабота имаше 10 часовен прекин на патниот правец Удово - Валандово
Костадин Бозаџиев, долгогодишен вработен во Пошта Гевгелија од 21 ноември е назначен за В.Д. директор на ПТТ Експозитура Гевгелија
Страница 10 од 56

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.