Топ Новости >
Велики Петок - најтажен ден во годината Featured
За православните христијани ова е денот на Христовото распнување, најголемата жртва и најтажниот ден за верниците 
Канадската Амбасадорка во економско-рударска мисија во Гевгелија Featured
Акредитираната Амбасадорка од Канада во Белград и за Македонија вчера и денес е во дводневна посета на Општина Гевгелија остварувајќи разговори за истражувањето на минерални суровини на Кожуф
Во пресрет на Велигденските празници, општина Гевгелија на 150 социјално загрозени семејства им донира по една табла велигденски јајца
Априлијада Featured
Близу 500 Ученици од ООУ „Крсте Мисирков“ денес со маски ја одржаа манифестацијата на пролетта и шегата „Априлијада“
Со првите денови на пролетта и погодните временски услови,  во Гевгелија започна акцијата за санирање на уличните дупки како и обновување на хоризонталната улична сигнализација
Интензивирање на Амбасадорските контакти на Општина Гевгелија Featured
За четири месеци шест Амбасадорски посети на Општина Гевгелија и реализирани средби со градоначалникот Сашо Поцков
Паркингот ќе се гради на локацијата на стариот сервисен објект на ЈП „Комунален сервис“ кој се наоѓа до ООУ „Јосип Броз Тито“
Водата приоритетен општински проект за Гевгелија Featured
Советот на општината донесе четири одлуки за реализација на приоритетниот проект за 2018 наменет за водоснабдување 
Вториот пролетен ден во Гевгелија со максимална дневна температура од 2,2 степени целзиусови дожд  и ветер од северен правец
Страница 2 од 56

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.