Топ Новости >
Одбележан 26 април - Денот на излегувањето на првите партизани од гевгелиско Featured
Денот на излегувањето на првите партизани од гевгелиско денеска со свежо цвеќе пред Спомен костурницата на паднатите борци одбележан и во Гевгелија - гевгеличани благодарни на своите слободари
Автопатот Смоквица-Демир Капија од утре во употреба Featured
Автопатната делница конечно готова, после две години доцнење во изградбата и од утре, понеделник 23 април, ќе се вози по неа
Се асфалтираат улиците во Дојран Featured
Пред почетокот на туристичката сезона локалната самоуправа ги подобрува урбаните услови за граѓаните и посетителите на општината
Без соодветно образование, без лиценца вршела очни прегледи и одредувала диоптрија на пациенти 
Делегација на Чешката Амбасада и Сенатот на Р.Чешка во Гевгелија Featured
Гевгелиско добредојде за делегација од чешкиот Сенат и Амбасадата на Република Чешка во Гевгелија, предводена од неговата екселенција Мирослав Томан
Општина Богданци ја реконструира пешачката патека во градскиот парк и го враќа првобитниот изглед на паркот
Спротивно на законите и одредбите си ја зголемил платата за повисок ранг
За 5 месеци 11 седници на Совет на општина Гевгелија Featured
Со 23 точки на дневен ред денеска (петок 13 април) се одржува 11-та редовна седница на Советот на општина Гевгелија
Христос Воскресе Featured
Преполна црква, црковен двор и улици пред процесијата за Христовото Воскресение
Страница 1 од 56

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.