Топ Новости >
Стручњаците од Асоцијацијата на архитекти револтирани! Дали Жерновски ја губи биктата?
Ќе живееме во нова Украина уште оваа година", им порача Кличко на своите привзаници и поддржувачи  
Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) денеска побара да се повлече членот 4 од Предлог законот за измени и дополнувања во Законот за градење, со кој се предвидува општинските совети да донесуваат одлуки за изгледот на фасадите 
Еден застрелан, а друг прободен со нож е билансот од денешниот крвав настан  
Граѓаните на Косово за виза за БиХ мора да аплицираат во Скопје, а условите за добивање се ригорозни  
Постојат трошоци кои фирмите дури и не можат да ги испланираат за тековното работење. Ги има толку многу што се потребни страници за да се набројуваат. А тука се и казните ...  
Судирите меѓу демонстрантите и полицијата во центарот на Киев продолжија и денеска и покрај ниските температури од минус десет степени
Премиерот Дачиќ смета дека подготовките ќе траат до 2018, а процесот на влез во Унијата да заврши до 2020 година 
Лидерот на опозицијата и екс боксерски шампион Виталиј Кличко во обид да ја скроти толпата која со месеци демонстрира против власта во Украина, а по повод новиот закон против масовни собирања, доби возвратен удар - демонстрантите го испрскале со противпожарен апарат
Страница 117 од 118

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.