Топ Новости >
Најавените странски инвестици, со “одлука“ да инвестираат во Македонија, според најавите на Премиерот и по седум месеци уште ги нема
Демонстрантите ги завзедоа зградите на Министерствата во Киев, заради што Украинската министерка за правосудство ќе побара воведување вонредна состојба  
Неколкудневните немири во Киев и барањето на опозционите партии оставка од владата и претседателот, го натераа претседателот Јанукович да ги понуди премиеркото и заменик премиерското место на лидерите на опозицијата, Јануцек и Кличко  
Стручњаците од Асоцијацијата на архитекти револтирани! Дали Жерновски ја губи биктата?
Ќе живееме во нова Украина уште оваа година", им порача Кличко на своите привзаници и поддржувачи  
Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) денеска побара да се повлече членот 4 од Предлог законот за измени и дополнувања во Законот за градење, со кој се предвидува општинските совети да донесуваат одлуки за изгледот на фасадите 
Еден застрелан, а друг прободен со нож е билансот од денешниот крвав настан  
Граѓаните на Косово за виза за БиХ мора да аплицираат во Скопје, а условите за добивање се ригорозни  
Постојат трошоци кои фирмите дури и не можат да ги испланираат за тековното работење. Ги има толку многу што се потребни страници за да се набројуваат. А тука се и казните ...  
Страница 121 од 122

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.