Топ Новости >
Три последователни земјотреси почувствувани во Гевгелија Featured
Првиот ден од јануари почувствувани три бранувања на земјиното тло во Гевгелија, во интервали од три минути
Гласовите на советниците отидоа за Миле Ангелков, досегашен вршител на должноста командир по овластување од Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски
Актуелниот Претседател на Советот на општина Гевгелија и досегашен секретар на Општинската организација на СДСМ за Гевгелија е избран за нов претседател на гевгелиската партиска организација на СДСМ
Првачињата добија паќетчиња од градоначалникот на Гевгелија Featured
Новогодишни паќетчиња и желбите за среќно детство градоначалникот Поцков
Осомничени се гонат за кривично дело „Несовесно работење во службата“ и причинување штета на Буџетот на РМ во износ од 2.770.640 евра
Tрадиционалниот новогодишен хуманитарен базар, во организација на активистките и членки на Форумот на жени на СДСМ Гевгелија
Седумте нови истраги имаат кодни имиња „Странски служби“, „Друмарина“, „Рентген“, „Продуцент“, „Тарифа 2“, „Лидери“ и „Транспортер 2“
Поцков: Не за рудници, ДА за живот! Featured
Градоначалникот на општина Гевгелија со Соопштение до јавноста се огласи во врска со Барањето за концесија за детални геолошки истражувања
Мал хуманитарен јубилеј на Органицацијата на жени на СДСМ од Гевгелија
Страница 3 од 118

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.