Топ Новости >
Проектот „ЕУ за тебе“ донираше опрема за гранична полиција - Гевгелија Featured
Видео: Денес во Гевгелија донирана донација вредна 3,7 милиони евра на Министерството за внатрешни работи на РМ од страна на Европската унија 
На првата наредна седница на Собранието на РМ треба да ги констатира нивните оставки
За утре е најавен прекин на водоснабдување во централното подрачје на Гевгелија
Чичаковски, Дума и Милев подлегнаа на јавниот притисок и сами поднесоа оставка 
Вонредниот конгрес за избор на нов лидер на ДПМНЕ ќе се одржи во Валандово на 22 и 23 декември
Советот на општина Гевгелија даде зелено светло за нацрт буџетот на општина Гевгелија за 2018 година, кој во приходната страна има проекција од 15,7 милиони евра (965,5 милиони денари)
Заев: Никој нема да биде изземен од одговорност за корупција Featured
ВИДЕО: Мораме да дејствуваме одлучно и со нула толеранција кон корупцијата - (Премиерот Заев)
Протестен марш: СТОП за Казандол!!! Featured
Утре напладне, во Валандово се организира Голем протестен марш за ИТНО запирање на Рударскиот комплекс КАЗАНДОЛ!
Во знак на протест со напис на столчињата во салата за седници „Слобода за нашите браќа и сестри македонци!“ членовите на Советот на општина Гевгелија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија денешната редовна седница
Страница 4 од 118

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.