Топ Новости >
Ова е последното, второ проширено издание на Правописот, од март 2017
На социјалните мрежи граѓаните започнаа електронска петиција за оставка на сите членови на ДИК
Јавна дебата: Рудници: да или не? Featured
Регионалниот форум на Цивика мобилитес во Струмица во соработка со „Топ Тема“ на Телма,  фокусиран на актуелната ситуација со издадените концесии за геолошки истражувања или за отворање на рудници
Двајца во притвор, а четворица во домашен притвор
Паѓаат оставки и нови именувања во училиштата во Гевгелија Featured
Оставки си поднесоа в.д. директорите на ОУ „Крсте Мисирков“, ОУ „Климент Охридски“ од Миравци и Основното Музичко Училиште „Васо Карајанов“, а на нивно место се поставени нови вршители на должноста директор 
Потпишани првите договори за млади земјоделци Featured
Девет апликанти од Гевгелија потпишаа договор со МЗШВ за користење на 10.000 евра неповратни средства за започнување на сопствена агро бизнис
Дожливиот викенд ги наполни речните корита во Гевгелиско Featured
Реката Конска, Сува река и Вардар денеска изгледаа со капацитет да ја издржат постојната водена маса
Поради излевање на Калковска Река на коловозот, денеска сабота имаше 10 часовен прекин на патниот правец Удово - Валандово
По барање на судот Комисијата го симна имунитетот на 6 пратеници Featured
За сите шест пратеници Комисијата беше едногласна
Страница 5 од 118

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.