Топ Новости >
Од ЕВН соопштуваат дека прекинот на електрична енергија ќе трае од 9:30 до 14:30 часот
Граѓаните на Македонија ќе можат да патуваат во БиХ само со лична карта 
 Советот одлучи НЕ за рудници на Кожуф Featured
Гевгеличани уште еднаш после референдумот дадоа негативно мислење на барањето за продолжување на геолошките истражувања на Кожуф
Наместо цвеќе за денот на жената, градоначалникот на општина Валандово Перо Костадинов донел одлука средствата наменети за одбележување на денот на жената да ги донира во „Интервентниот женски фонд“. Одлука за поздрав
Меѓународната мировна трка која пред девет дена започна од Бугарија, поминувајќи низ Грција, денеска претпладне пристигна во нашиот град носејќи го факелот на мирот, со пораки за мир и соживот на сите народи во светот
Вонредна седница за рудници на Кожуф Featured
Општината закажа вонредна седница за во петок, со уверување дека испорачаниот одговор „НЕ за рудници на Кожуф“ според минатогодишниот референдум ќе биде старо-новиот одговор кон компанијата концесионер за геолошко минерални истражувања 
Пронајдено лице е 63 годишниот Ѓ.А. од Нов Дојран кој на 15.12.2017 година бил пријавен за исчезнат
Осмомартовски марш: Заедно можеме! Со љубов за Македонија! Featured
Традиционален осмомартовски марш на жените од СДСМ во Куманово, во пресрет на Денот на жената
Симнати шест точки од дневниот ред на 8-та седница на Советот на општина Гевгелија, поради отуство на известувач од институцијата која го доставува материјалот за расправа до локалната самоуправа
Страница 6 од 130

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.