Топ Новости >
Најголемата месечна плата во регионот има претседателот на Словенија, Борут Пахор
За утре е најавено постудено време со врнежи од снег на целата територија на државата, особено во западните и јужните делови 
Комисијата за ревизија на „Скопје 2014“ најавува нови дислокации на споменици
Нови директори на СОУ „Јофиф Јосифовски“ и ОУ „Владо Кантарџиев“ во Гевгелија Featured
Цветан Нелоски е новиот директор на гевгелиското средно училиште, а Снежана Катарова е именувана за директор на ОУ „Владо Кантарџиев“ во Гевгелија
Осмата седница на Советот закажана е за 28 февруари
Заев со почести пречекан во Германија Featured
Црвен тепих и интонирана химна за почесниот гостин премиерот Зоран Заев во Германија
Крадците возвраќаат за мирниот празничен јануари Featured
Во првите три недели од февруари на подрачјето на надлежност на Полициска Станица Гевгелија регистрирани се 20 кражби
По средбата во Берлин, германската канцеларка и премиерот ќе одржат заедничка прес конференција
Српската Амбасадорка со Благодарница за општина Гевгелија Featured
Амбасадорката Дивјак искажа уверување за понатамошно пријателство и соработка помеѓу двете земји и интерес за соработка на економски план
Страница 8 од 130

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.