Топ Новости >
Гевгелија 10 часа без струја Featured
Поради дефект на главната доводна трафостаница во Гевгелија немаше електрична енергија од 13:30 до 00:20 часот
7-ми Ноември - Ден на Општина Гевгелија Featured
Свечен прием на Општината со претставници на локалната самоуправа, гости од СЗБ од НОБ, граѓани, бизнисмени, претставници на збратимените општини од Србија, БиХ и Бугарија
Денот на Општина Гевгелија денес одбележан со букети свежо цвеќе за ослободителите
Поцков со задолженија до училиштата Featured
По повод скандалот кој ја потресе гевгелиската јавност поврзан со анкетата за интеграција на мигранти и бегалци
Кој ги плаши учениците со мигранти Featured
Анкета меѓу учениците во ОУ „Владо Кантарџиев“ ги вознемири граѓаните, а надлежните повикуваат на одговорност
Македонија најбрзо од земјите-кандидати за членство во Европската унија ќе ги исполни критериумите за влез, во 2023 година
За една недела по конституирањето на новиот состав на Советот на општина Гевгелија закажана втората редовна работна седница 
СДСМ апсолутен победник на Локалните избори 2017 Featured
Со освоени 54 градоначалнички места и мнозинство во советите на општините, СДСМ и коализијата е апсолутен победник на последните, шести по ред Локални избори во Македонија
Прес на СДСМ со пратеничката Ивана Туфегиќ
Страница 8 од 118

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.