Топ Новости >
Македонија најбрзо од земјите-кандидати за членство во Европската унија ќе ги исполни критериумите за влез, во 2023 година
За една недела по конституирањето на новиот состав на Советот на општина Гевгелија закажана втората редовна работна седница 
СДСМ апсолутен победник на Локалните избори 2017 Featured
Со освоени 54 градоначалнички места и мнозинство во советите на општините, СДСМ и коализијата е апсолутен победник на последните, шести по ред Локални избори во Македонија
Прес на СДСМ со пратеничката Ивана Туфегиќ
Арсенот во водата – предизвик за новата локална власт во Гевгелија Featured
Новата десетта анализа на „АРСЕНА“ покажа дека водата содржи 86% повеќе арсен од здравствено дозволената граница според СЗО
Во 35 општини во државата денеска се спроведува вториот круг на гласање за избор на градоначалник 
Од утрово во 3 часот после полноќ започна зимското сметање на времето - Стрелките на часовникот се поместуваат за еден час назад
Гледачите на „Македонската радио-телевизија“ (МРТ) може наскоро да останат без европски спортски првенства, без „Евровизија“, странски програми, филмови и без странски документарци поради натрупан долг кон Европската радиодифузна унија (ЕБУ)
Ташко Дојчинов - нов претседател на Советот на општина Гевгелија Featured
Со мнозинство гласови „за“ на денешната конститутивна седница на гевгелискиот Совет, Ташко Дојчинов е избран за нов претседател на Советот на општина Гевгелија
Страница 9 од 119

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.