Топ Новости >
Со 2.302 гласа повеќе СДСМ го превзеде мнозинството од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на општината
Гевгелија доби нов градоначалник во првиот круг Featured
Сашо Поцков, кандидатот на СДСМ убедливо со 2.347 гласови разлика го победи уште во првиот круг кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и досегашен градоначалник Иван Франгов
Македонија гласа Featured
Од вечерва на полноќ заврши предизборната кампања за Локалните избори 2017 година 
Форумот на жени на СДСМ со кандидатите за новата локална власт Featured
Средба на членките на Форумот на жени на СДСМ за Гевгелија со кандидатите за градоначалник, носителот и кандидатките за советнички во новиот состав на локалната самоуправа за Гевгелија од коалицијата што ја предводи СДСМ
Поцков во победничко Миравци Featured
ВИДЕО: Миравци и на последните парламентарни избори го победи кандидатот од ДПМНЕ, ќе го победи и на 15 октомври (Поцков)
Честит 11 Октомври Featured
Денот на востанието на македонскиот народ одбележан и во Гевгелија - гевгеличани благодарни на своите слободари
Шака народ на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија за промоција на кандидатите за локалните избори
Програмата на СДСМ нуди конкретни проекти за Богородица и сите населени места во Општина Гевгелија
Голем граѓански митинг на СДСМ во живо Featured
ФОТО: „Живот во Македонија за сите!“ со десетици илјадници граѓани за поддршка
Страница 10 од 118

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.