Топ Новости >
Нови сметки за вода од јануари 2018 за гевгеличани Featured
Комуналните услуги пониски за 1,34 денари по метар кубен
Локалниот клуб на Социјалдемократската младина на Македонија - Гевгелија и годинава со традиционална забава за граѓаните од општината и пошироко
Во првиот месец од новата 2018 година следуваат уште два продолжени викенди
Мирна новогодишна ноќ во Гевгелија, Богданци и Дојран Featured
Според податоците на Полициска станица Гевгелија последната недела од декември и Новогодишната ноќ поминале без многу непријатности и кражби
Во 18:36 минути на дојранското трусно подрачје евидентиран е уште еден земјотрес
Се смирува ли земјиното тло со помали потреси и помал интензитет
Четврти замјотрес со  5,1 степени утрово почувствуван во Гевгелија Featured
Европскиот медитерански сеизмолошки центар го регистрираше ударот со интензитет од   5,1 степени по европската макросеизмичка скала
Три последователни земјотреси почувствувани во Гевгелија Featured
Првиот ден од јануари почувствувани три бранувања на земјиното тло во Гевгелија, во интервали од три минути
Гласовите на советниците отидоа за Миле Ангелков, досегашен вршител на должноста командир по овластување од Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски
Страница 2 од 118

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.