Топ Новости >
Гевгелиските угостители на средба со градоначалникот Featured
Угостителите со локалната самоуправа ќе градат солидна туристичка понуда во Гевгелија
Оваа мерка е предвидена во владината програма и најверојатно ќе се реализира во следната фискална година
Крајот на продолжениот зимски полугодишен одмор училиштата го дочекаа подготвени со обезбедено гориво за затоплување на училниците и училишните простории
Пангалос: Реакциите „Македонија не смее да се даде“ доаѓаат од искомплексирани типови Featured
Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Теодорос Пангалос: северниот сосед има право да се вика како што сака, па дури и Атина или Спарта
Близнаците, браќата Ристе и  Ратко Стефановиќ од Гевгелија, со благослов на црквата ќе го носат крстот во сите домови низ Општината, пренесувајќи ги пораките за здравје, среќа и бериќет во секое семејство и за секого
Во Гевгелија светиот крст во рацете на Тодор Цветанов од Бугарија Featured
Среќниот носител на крстот во Гевгелија, Тодор Цветков го имал фатено крстот на Водици во Истамбул, Турција и Москва, Русија
ВИДЕО: Столтенберг за Заев „Тој е мојот херој“ Featured
Генералниот секретар на НАТО со пофални зборови за Премиерот на Македонија
Во организација на Претседателот Ѓорге Иванов вечерва во Гевгелија ќе се одржи свечен прием за дипломатскиот кор во државата
Со закажани 34 рочишта по предметите од т.н. „бомби на „Т“ СЈО ќе ги „тресе“ поранешните функционери од власта за обвиненија од негова надлежност
Страница 1 од 118

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.