Топ Новости >
Одбележан 26 април - Денот на излегувањето на првите партизани од гевгелиско Featured
Денот на излегувањето на првите партизани од гевгелиско денеска со свежо цвеќе пред Спомен костурницата на паднатите борци одбележан и во Гевгелија - гевгеличани благодарни на своите слободари
Пуштена во сообраќај делницата Демир Капија - Смоквица Featured
Денеска напладне со свечена церемонија е пуштена во употреба делницата Демир Капија – Смоквица
22 април - Светскиот ден на планетата Земја денес го одбележуваат повеќе од 175 држави низ планената
Автопатот Смоквица-Демир Капија од утре во употреба Featured
Автопатната делница конечно готова, после две години доцнење во изградбата и од утре, понеделник 23 април, ќе се вози по неа
Се асфалтираат улиците во Дојран Featured
Пред почетокот на туристичката сезона локалната самоуправа ги подобрува урбаните услови за граѓаните и посетителите на општината
Покрај министрите, и судиите, и градоначалниците, и пратениците јавно ќе мораат да објавуваат колку трошеле
Без соодветно образование, без лиценца вршела очни прегледи и одредувала диоптрија на пациенти 
Делегација на Чешката Амбасада и Сенатот на Р.Чешка во Гевгелија Featured
Гевгелиско добредојде за делегација од чешкиот Сенат и Амбасадата на Република Чешка во Гевгелија, предводена од неговата екселенција Мирослав Томан
„Во својот извештај до Европскиот Совет на ЕУ, Европската Комисија предложи кристално чиста, безусловна препорака за почеток на преговорите за Република Македонија“
Страница 1 од 130

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.