Топ Новости
  • 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
Актерот Дац му подри метла на Заев
Апр 22 2019

Актерот Дац му подри метла на Заев

Инспириран од резултатите од првиот изборен круг и воздржаноста на некои од традиионалните гласачи на СДСМ поради кадровата политика...
Гевгелија го надмина законскиот цензус на излезност
Апр 21 2019

Гевгелија го надмина законскиот...

  Со излезност од 58,24% до 18:30 часот, според првичните податоци на ДИК, општина Гевгелија е меѓу општините со највисок процент на...
Гевгелија до 13 часот со поголема излезност од државниот статистички пресек
Апр 21 2019

Гевгелија до 13 часот со поголема...

  Вкупниот гласачки капацитет на општина Гевгелија е ставен во функција навремено во 07 часот со отварањето на сите 37 избирачки места во...
Претседателски избори 2019 - ден на гласање
Апр 21 2019

Претседателски избори 2019 - ден на...

    Петтите по ред Претседателски избори во Македонија денеска се спроведуваат на 3.480 избирачки места во 80 општини и Град Скопје и на 32...
Пендаровски во Гевгелија: На 21 април не одлучуваме за име, туку за политики кои носат иднина
Апр 18 2019

Пендаровски во Гевгелија: На 21...

  - „Гласајте за бројот три. Со него во 2014 бевме морални победници, сега на 21 април ќе бидеме реални победници“, со оваа порака вечерва...
Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во обиколка на системот за водоснабдување на Гевгелија
Апр 18 2019

Премиерот Заев и вицепремиерот...

    - „Надминат е сериозниот проблем за водоснабдување од 2012 година и 16.000 граѓани од овој крај денеска се снабдуваат со чиста и здрава...
Донаторска акција „Нахрани 10.000“ во Гевгелија
Апр 16 2019

Донаторска акција „Нахрани 10.000“...

    Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна, која е во организација на Здружението „Сите сити“ во...
Пехарот на КУП 2019 го освои Работнички
Апр 15 2019

Пехарот на КУП 2019 го освои...

    Скопскиот кошаркарски клуб „Работнички“ вчера во Гевгелија ја освои 10-та по ред победа на КУП на Македонија. Со победа над...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.