Топ Новости >
  • 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
Неподготвеноста на фирма подизведувач ја остави Гевгелија без вода
Јул 15 2018

Неподготвеноста на фирма...

Фирмата „АДРА“ од Куманово дошла без алат на терен, а потребната опрема ја обезбеди Пожарната од Гевгелија, па работите на терен...
Гевгелија остана без вода
Јул 15 2018

Гевгелија остана без вода

Цистерни за мобилна достава на вода ќе бидат лоцирани на 5 локации низ градот
Потсетување: Прекин на водоснабдувањето во цела Гевгелија
Јул 14 2018

Потсетување: Прекин на...

Во недела наутро од 3 до 8:30 часот ќе има прекин во снабдувањето со вода во Гевгелија, Мрзенци, Негорски бањи и индустриската зона...
Обезбедени 3 милиони евра за регионални патишта во Гевгелија
Јул 14 2018

Обезбедени 3 милиони евра за...

Патните правци Прдејци-Смоквица, Миравци-Давидово, Гевгелија-Негорци ќе се санираат ова лето
Поцков: Намалување на цената за прочистување на отпадните води
Јул 13 2018

Поцков: Намалување на цената за...

Намалувањето треба да биде одобрено од Советот на општината и ќе важи од 1 август до крајот на 2018 година
Приклучувањето на новиот цевковод одложено за недела
Јул 11 2018

Приклучувањето на новиот цевковод...

Закажан петипол часовен застој во водоснабдувањето за недела 15 јули за Гевгелија, Мрзенци, Блокотехна и Негорски Бањи
Прекин на водоснабдувањето во целиот град
Јул 11 2018

Прекин на водоснабдувањето во...

Денес 11 јули во утринските часови од 3 часот па се до 7:30 часот најавен е прекин на водоснабдувањето за целиот град Гевгелија
Цените на ЈПКД „Комуналец“ повторно на увид пред Советот
Јул 10 2018

Цените на ЈПКД „Комуналец“...

Гевгелискиот Совет на општина на новозакажаната 15 седница повторно ќе расправа за цените на услугите на Јавното локално комунално...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

Среда, Јул 11 2018 0 comment
НАСА испраќа сонда кон сонцето

Подготовките за мисијата привршуваат, лансирањето е закажано за 4 август годинава

Среда, Јул 11 2018 0 comment
Заев: Радувај се Македонијо, НАТО ги отвори

Премиерот Зоран Заев - по повод денешната одлука на НАТО за почеток на преговорите за

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.