Топ Новости
Може ли денеска да замислите таква семејна комбинација на пладневна прошетка низ градот?
Валандовчани трчаа за инклузија и заедништво за подобра заедница на сите
Започна празничниот поход кон Грција. Утринава Граничниот премин Богородица со зголемена фрекфенција за влез кон Грција
Со донации реконструирана и опремена детската градинка во Богданци
Успението на Пресвета Богородица претставувало инспирација за уметниците уште од најстари времиња
На плоштадот во центарот на Гевгелија на поставена специјална подлога со одбележано кошаркарско игралиште, трибини и кош вечерва започна дводневниот кошаркарски турнир „3х3“
Децата од Гевгелија кои се на бесплатно летување во Струга, покрај престојот на езеро имаат и секојдневни активности за рекреација, анимација и забава
На блага алва кај невестата - е понеделничка завршница на свадбарските традиции од минатото
Плодовите на едно детство во минатиот век речиси невидливи во урбана Гевгелија
Страница 1 од 30

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.