Добредојде на летото – денеска е најдолгиот ден во годината
Јун 21 2021

Добредојде на летото – денеска е...

Летото започна денеска. На северната хемисфера на Земјата летото започна денеска, односно утрово во 5 часот и 32 минути, а во исто време...
Тодор и Димитар Узунчеви на ЕХФ ракометната листа на МК селекторот
Јун 18 2021

Тодор и Димитар Узунчеви на ЕХФ...

Активниот ракометар на РК „Партизан“ од Гевгелија, младиот Тодор Узунчев уште еднаш ги истакнува своите квалитети забележани дури и...
Ден задушница - Гевгеличани ја испочитуваа традицијата
Јун 18 2021

Ден задушница - Гевгеличани ја...

Пандемские ограничувања завршија. Денеска Гевгелиските гробишта беа преполни од посетители и роднини кои палеа свеќа за спокој на...
Огнената драма кај Калдрмата, Нов Дојран успешно ликвидирана
Јун 17 2021

Огнената драма кај Калдрмата, Нов...

Со три возила, девет пожарникари од ТППЕ Гевгелија, Валандово и ДППД од Дојран по 3 часовна интервенција угаснат и ликвидиран пожарот...
Меморијален Баскет турнир во чест на Пенов
Јун 16 2021

Меморијален Баскет турнир во чест...

Кошаркарските другари на младиот и надежен гевелиски член на првиот тим на КК „Кожув“ од Гевгелија, Иван Пенов, кој прерано почина на 18...
Корона статус: 2 позитивни во Гевгелија, нема починати во државата
Јун 16 2021

Корона статус: 2 позитивни во...

Изминува десетиот месец од третиот и најсилен корона бран во државата, а епидемиолошката состојба е до толку подобрена што веќе втор...
Меморијален турнир за Бранко Николиќ
Јун 16 2021

Меморијален турнир за Бранко...

Во чест и спомен на прерано починатиот Бранко Николиќ (25 годишен), жител на с.Николич, општина Дојран, неговите другари и сограѓани се...
Првенци полуматуранти од ООУ Гевгелија - учебна 2020/21
Јун 15 2021

Првенци полуматуранти од ООУ...

Општинските основни училиште во Гевгелија ги прогласија своите Првенци на генерацијата деветоодделенци-полуматуранти за учебната...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.