Угостителските објекти во Гевгелија празни и пред да настапи полицискиот час.Немањето гости, или еден или двајца во цел објект кои…
Вториот месец од годината кој вообичаено знае да ги покаже забите на зимата денеска со температури од 16 степени над…
Полна Месечина - вечна мотивација за сликање, фотографирање, за емонтична дружба, за незаборавна прошетка. На фотосот е првата полна месечина…
Три дена после доаѓањето на свет на најновиот жител на Гевгелија денеска тоа здраво машко бебенце и неговата мајка добија…
Кај и да си за Бадник дома да си!Вака гласи народната традиција, завет и исполнување од дамнина - семејството да…
Три дена „старата“ Роза е првото новороденче во 2021 која дојде на свет на 2 јануари во 11:30 часот во…
„Ја заслужуваат секоја пофалба и благодарност!“ Со ваквата мисла и желба да се искаже благодарноста на најзаслужните за одржувањето на…
Најстарата црква во Гевгелија, Вознесението Христово попозната меѓу народот како „Свети Спас“ деновиве во својата внатрешност добива нов фреско-живопис од…
Рамна зелена трева, топка и детска желба за игра - толку треба за да се собере група за голчиња пред…
Страница 1 од 44

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.