Фото галерија од синоќешната прослава во Гевгелија по повод врачените покани за влез во НАТО и Европската унија
Со 96 годишно постоење на организиран спортски живот на ФК „Кожуф“ Гевгелија може да се пофали на речиси вековна фудбалска…
Реквизитите за плажа некогаш беа со знакот на „Југопластика“ од Сплит, а дружењето неизоставно од годишноодморската групна слика за спомен
Пред шест децении во Гевгелија била асфалтирана првата улица „Борис Кидрич“
Гевгеличани на времето си се разладуваа во водите на Вардар, на плажата веднаш под мостот на тогашниот автопат Е-75
Гевгелиската железничка станица со војници и регрути кои одат на отслужување на воен рок, во времето од 50-те години на…
Заев ја подари вратоврската на својот колега Ципрас
Дојран се полни со гости и посетители во најава на летната годишноодморска сезона
Автопатот „Пријателство“ во цветен аранжман
Страница 14 од 42

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.