Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Рибари, трски, мамци, чамци, саати седење и чекање да заигра пловката, рибарски и други приказни... и после неминовниот ручек во…
Еколошкиот експонат „Печка на дрва“ дело на ликовниот уметник Михаил Петров од Гевгелија деновиве е дел од групната изложба на…
Од сите населени места во општина Гевгелија Миравци одскокнува со иницијативата на граѓаните за самостојно украсување на својата населба. Од…
Штитениците на Центарот за деца со посебни потреби „Мајка Тереза“ од Гевгелија денеска имаа посебна прилика за радост - беа…
Полни штандови украси, рачно изработени лампиони, колачи, новогодишни мафини, декорирани кекси, пригодни празнични честитки ... и други изработки на децата…
Универзална фотографија - македонскиот Премиер Зоран Заев рамноправно заедно со другите претставници на 29 земји членки на НАТО на прием…
Дојранската софра е традиционална манифестација која го негува, презентира и нуди вкусот на дојранската кујна и специфични специјалитети од плодовите…
Членови на ансамблот „Бојмија“ неделава, во пресрет на Светскиот ден на детето, ги посетија децата од Центарот „Мајка Тереза“ во…
Познато е дека водената маса на Дојранкото езеро и висините на Беласица ги привлекуваат облаците па овде знаат да ја…
Страница 3 од 42

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.