Топ Новости
Успешна еко акција во село Богородица - Сабота, 14 Септември 2019 14:18
Празнична посетеност на Дојран - Понеделник, 09 Септември 2019 10:19
Среќно првачиња! - Вторник, 03 Септември 2019 17:55
Улицата Маршал Тито, во почетокот на 20-тиот век именувана како „Улица Крал Петар“ низ фотослевање го следи стогодишниот развој на…
Утринава градот побеле од тенка снежна покривка по трет пат во месецов
Царинската зграда го бележи економскиот развој на Гевгелија од крајот на 19-от и почетокот на 20 век. Заедно со зградата…
Украсувањето на Гевгелија видено низ фото објективот во изминатите десетина години
Свежо наврнат снег низ улиците на Гевгелија. Ретка слика за топлиот и сончев југ
Со голем бадников оган, сценски настап и голем огномет вечерва на ракометното игралиште во Гевгелија одбележан годинашниот 26-oт Коледарски Хепенинг
Гевгелија веќе 14 часови е под снежни врнежи одкога утринава од 8:15 часот скромно започнаа да паѓаат првите снегулки
Празнична атмосфера за дочек на Нова Година во Гевгелија, пред половина век од денеска
Забавата за добредојде на Дедо Мраз му приредија учениците и дечињата, членови на групата „Мистик“
Страница 6 од 38

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.