Празник, или делник, не е важно.Важно е децата да имаат на располагање лизгалки, лулашки и други рекцизити за играње и…
Британскиот информативен сервис „Би Би Си“ на Twitter напишаа оригинален коментар за Тамара: - „Додека вие зборувате за географија, ние…
Второмајскиот празничен ден е придобивка на работниот народ уште од минатиот век. Него го славеше и нашата држава додека беше…
Македонската и Балканска музичка ѕвезда Тоше Проески, многумина од фановите не ја заборавија ниту за Велигден.Денот на Христовото воскресение (победата…
Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија подготвена за вечерната церемонија на Христовото Воскресение. На чинот ќе му претходи црковна…
Убавото сончево време со температури од 29 степени и слободниот празничен викенд однесе многумина од Гевгелија и регионот по околните…
Пазарен ден во Гевгелија, а младите од СДММ работно со штанд пред гевгелискиот пазар во пресрет на граѓаните со пораката…
Младите, па и повозрасните гевгеличани, синоќа после одржувањето на отворената јавна трибина со граѓаните на Гевгелија го опсипија со внимание…
Локација на еко разубавување беше крајбрежјето и пешачката патека крај езерото
Страница 9 од 44

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.