Топ Новости
Успешна еко акција во село Богородица - Сабота, 14 Септември 2019 14:18
Празнична посетеност на Дојран - Понеделник, 09 Септември 2019 10:19
Среќно првачиња! - Вторник, 03 Септември 2019 17:55
Свадбарски обичаи во гевгелиско - дел од македонската народна традиција
Најстариот и најпознатиот гевгелиски мурал, изработен 1959 година, денеска оставен на забот на времето
Фото галерија од синоќешната прослава во Гевгелија по повод врачените покани за влез во НАТО и Европската унија
Со 96 годишно постоење на организиран спортски живот на ФК „Кожуф“ Гевгелија може да се пофали на речиси вековна фудбалска…
Реквизитите за плажа некогаш беа со знакот на „Југопластика“ од Сплит, а дружењето неизоставно од годишноодморската групна слика за спомен
Пред шест децении во Гевгелија била асфалтирана првата улица „Борис Кидрич“
Гевгеличани на времето си се разладуваа во водите на Вардар, на плажата веднаш под мостот на тогашниот автопат Е-75
Гевгелиската железничка станица со војници и регрути кои одат на отслужување на воен рок, во времето од 50-те години на…
Заев ја подари вратоврската на својот колега Ципрас
Страница 10 од 38

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.