Топ Новости
Свечено украсени елки, снегулки, сјајни ѕвезди и други светлечки украси од вечерва ја означија празничната Св. Николска и предпразничната Новогодишна…
РЕТРО ФОТО: Центарот на Гевгелија во средината на XX век
Несекојдневна глетка во дворот на куќа во Негорци
По повод Светскиот ден на планината- 11 декември, ФПСМ додели плакета за придонес во развивање на планинарството, постхумно за гевгелискиот…
74 години организирана образовна дејност со над 400 работници наставен образовен кадар и близу 2.500 ученици и средношколци и 74…
Од стариот фото албум на гевгеличани
Подвижните слики од кутијата наречена телевизор беше доживување и статусно достигнување за семејствата во 60-те години од минатиот век во…
Растечки број на птиците и гулабите во Гевгелија кои никој не ги храни како атракција на урбаниот простор е се…
Тропско овошје кое вирее и во Гевгелија
Страница 11 од 42

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.