Амди Бајрам го „замени“ налутениот Трамп на Самитот Г-7
Ретро фото: Саботна забава за младите гевгеличани
Надојденото Дојранско езеро го зафати и урбаниот дел од крајбрежјето
Топлото време, ги охрабри првите капачи во водите на Дојранско езеро
Во времето на Титова Југославија, денешниот ден 25 мај се одбележуваше како Ден на младоста
Во минатиот век (60-тите години од 20 век) на Денот на сесловенските просветители се прославуваше со маса на ученичка парада
Млади од Гевгелија пред Споменикот на паднатите борци од НОБ од гевгелиско
Mатурантка отиде на својата матурска забава со обична печатена маичка. Парите наменети за матурски фустан ги донирала
Фото времеплов од најраширената забава на младите од средината на минатиот век
Страница 12 од 39

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.