Цветот на слободата - некогаш импозантното уметничко дело на скулпторот Јордан Грабул, денеска низ својата шуплива лимена конструкција и по…
Посветено на копнената птица, симбол на мирот
Музичките и сценските афинитети на младите одсекогаш мамеле голем интерес кај публиката
Поранешниот премиер го одлага одењето во затвор поради пишување книга
Езерото во октомври питомо и мирно ги мами рибарите, шетачите, дури сонцето ги милува сите во Дојран
Познатата фонтана „Детенцето со рипка“ во центарот на Гевгелија веќе неколку децении наназад е препознатлив фото мотив од најужниот град…
Дневна слика на едно сончево попладне во Гевгелија од 60-те години на 20 век
Може ли денеска да замислите таква семејна комбинација на пладневна прошетка низ градот?
Валандовчани трчаа за инклузија и заедништво за подобра заедница на сите
Страница 12 од 42

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.