Топ Новости
Свежо наврнат снег низ улиците на Гевгелија. Ретка слика за топлиот и сончев југ
Со голем бадников оган, сценски настап и голем огномет вечерва на ракометното игралиште во Гевгелија одбележан годинашниот 26-oт Коледарски Хепенинг
Гевгелија веќе 14 часови е под снежни врнежи одкога утринава од 8:15 часот скромно започнаа да паѓаат првите снегулки
Празнична атмосфера за дочек на Нова Година во Гевгелија, пред половина век од денеска
Забавата за добредојде на Дедо Мраз му приредија учениците и дечињата, членови на групата „Мистик“
Магијата на предновогодишната атмосфера во Миравци ја дополнува украсениот плоштад во сред село
Уникатна фотографија со голема историска вредност за град Гевгелија од посетата на претседателот на СФРЈ - Јосип Броз Тито во…
Свечено украсени елки, снегулки, сјајни ѕвезди и други светлечки украси од вечерва ја означија празничната Св. Николска и предпразничната Новогодишна…
РЕТРО ФОТО: Центарот на Гевгелија во средината на XX век
Страница 8 од 40

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.