Топ Новости

Фотка за поддршка

Петок, 19 Април 2019

 

Младите, па и повозрасните гевгеличани, синоќа после одржувањето на отворената јавна трибина со граѓаните на Гевгелија го опсипија со внимание кандидатот за претседател на државата Стево Пендаровски. Сите сакаа селфи, или фотографија на која позираат за спомен со Стево, за нив, идниот претседател.

Фотки и насмевки за поддршка. Објавуваме некои од нив. Во модерново технолошко време, веќе не се ловат автограми. Селфито и фотката се потпис за остварената средба и поддршката на луѓето кои ги сакаш и почитуваш.
Кандидатот Стево, позираше трпеливо со сите кои му се придружуваа во центарот на Гевгелија, по завршувањето на трибината.

 

 

 

Last modified on Петок, 19 Април 2019 - 21:48

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Исчезна глечерот ОК во Исланд, за еден ден се стопија 12,5 милијарди тони мраз

Граѓаните на Исланд, но и светот, од вчера се збогуваа со глечерот Окјоклур,

Повеќе

Пожарот во гевгелиско изгоре 100 хектари нискостеблеста шума и земјоделски

Пожарот што вчера ги зафати површините со земјоделски насади, полето кај

Повеќе

Актуелно: Опожарена трева покрај железничката пруга кај Давидово го донесе

Со дојава до Пожарна Гевгелија во 11:15 часот денеска е актуелизирана акција за

Повеќе

Гевгелија донира за оштетените од пожарот

Неделниот викенд ден гевгеличани се солидаризираа со оштетените од опожарената

Повеќе

SKY Хотел повторно вработува

Шест месеци по првиот голем оглас за прием на нови работници, SKY хотел во

Повеќе

Експресен пат од ГП Ново Село до Смоквица и Коридор 10

Директорот на Јавното претрпијатие за државни патишта Зоран Китанов денеска ја

Повеќе

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и педер да ја

На прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор првпат по

Повеќе

Пендаровски: Брзо расчистување на случајот „Рекет“

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска јавно побара брзо

Повеќе

Дојрански ракувања 2019 со фестивал на риба и вино

Со тридневен фестивал на рибата и виното, но со богата музичка забава синоќа

Повеќе

Олдкар тимот со донација за семејствата од опожарената зграда

Банкарски налог со уплата од 15.500,- денари е сумата која денеска ја уплатија

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.