Младите за иднината

Четврток, 25 Април 2019

 

Пазарен ден во Гевгелија, а младите од СДММ работно со штанд пред гевгелискиот пазар во пресрет на граѓаните со пораката дека се „Мотивирани да одат напред“.
Вака ја насловија и галеријата која ја поставија на својата фејсбук група.
Срдечните гевгеличани, пазарџии и купувачи со интерес за нивниот штанд, за материјалите, програмите и флаерите кои им ги поделија на сите заинтересирани, констатираат дека „Младите се неуморни кога е во прашање нивната иднина и иднината на државата“.


Убавиот ден младите социјалдемократи денеска го искористија и со активација на вториот штанд поставен пред шеталиштето во центарот на градот, каде заинтересирани граѓани ја добиваа изборната програма на граѓанскиот кандидат поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски.

 

 

Last modified on Четврток, 25 Април 2019 - 18:15

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

Заев ги најави критериумите за „Метлата“

Промени на раководните структури на министерско ниво, во државните институции,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.