Топ Новости

Младите за иднината

Четврток, 25 Април 2019

 

Пазарен ден во Гевгелија, а младите од СДММ работно со штанд пред гевгелискиот пазар во пресрет на граѓаните со пораката дека се „Мотивирани да одат напред“.
Вака ја насловија и галеријата која ја поставија на својата фејсбук група.
Срдечните гевгеличани, пазарџии и купувачи со интерес за нивниот штанд, за материјалите, програмите и флаерите кои им ги поделија на сите заинтересирани, констатираат дека „Младите се неуморни кога е во прашање нивната иднина и иднината на државата“.


Убавиот ден младите социјалдемократи денеска го искористија и со активација на вториот штанд поставен пред шеталиштето во центарот на градот, каде заинтересирани граѓани ја добиваа изборната програма на граѓанскиот кандидат поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски.

 

 

Last modified on Четврток, 25 Април 2019 - 18:15

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Исчезна глечерот ОК во Исланд, за еден ден се стопија 12,5 милијарди тони мраз

Граѓаните на Исланд, но и светот, од вчера се збогуваа со глечерот Окјоклур,

Повеќе

Пожарот во гевгелиско изгоре 100 хектари нискостеблеста шума и земјоделски

Пожарот што вчера ги зафати површините со земјоделски насади, полето кај

Повеќе

Актуелно: Опожарена трева покрај железничката пруга кај Давидово го донесе

Со дојава до Пожарна Гевгелија во 11:15 часот денеска е актуелизирана акција за

Повеќе

Гевгелија донира за оштетените од пожарот

Неделниот викенд ден гевгеличани се солидаризираа со оштетените од опожарената

Повеќе

SKY Хотел повторно вработува

Шест месеци по првиот голем оглас за прием на нови работници, SKY хотел во

Повеќе

Експресен пат од ГП Ново Село до Смоквица и Коридор 10

Директорот на Јавното претрпијатие за државни патишта Зоран Китанов денеска ја

Повеќе

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и педер да ја

На прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор првпат по

Повеќе

Пендаровски: Брзо расчистување на случајот „Рекет“

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска јавно побара брзо

Повеќе

Дојрански ракувања 2019 со фестивал на риба и вино

Со тридневен фестивал на рибата и виното, но со богата музичка забава синоќа

Повеќе

Олдкар тимот со донација за семејствата од опожарената зграда

Банкарски налог со уплата од 15.500,- денари е сумата која денеска ја уплатија

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.