Пензионерски викенд во Дојран

Сабота, 22 Јуни 2019

Првиот ден од летото пензионери од цела Македонија се упатија денеска на едноднвен викенд во Дојран. Во организација на општинските здруженија на пензионери од повеќе градови низ Македонија улиците, сенките и ладовините покрај брегот на езерото ги запоседнаа повеќе од 1000 туристи пензионери.
Ова е вообичаена летна глетка за Дојран, бидејќи ваквите посети на Дојранското езеро станаа дел од годишните програмски активности на здруженијата на пензионери низ Македонија.

Кој да ги заборави летата и одморите во најужното и најтоплото езеро во Македонија?
И пензионрите некогаш биле млади и овде летувале со своите семејства, друштва пријатели и многу спомени се поврзани со ова езеро, па приликите за повторни посети се секогаш добредојдени.

 

Last modified on Сабота, 22 Јуни 2019 - 11:26

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Стојачани го развиорија МК знамето на Кинескиот ѕид

По дваесет дневно патешествие двајцата автомобилисти авантуристи од

Повеќе

Прекинот на струја за викендот ОДЛОЖЕН

Од ЕВН КЕЦ Гевгелија известуваат дека најавените работи за модернизација на

Повеќе

Деца од Гевгелија на бесплатен одмор во Струга

Во организација на Министерството за труд и социјала, а во соработка со

Повеќе

Асфалтирање на улични краци во Миравци и Давидово

Улицата „Климент Охридски“ во Миравци од вчера е во работна атмосфера. Се

Повеќе

Во сабота без струја Гевгелија и 11 населени места


Поради работа на реконструкција и модернизирање на електродистрибутивната мрежа

Повеќе

Обнова на хоризонталната сигнализација на улиците во Гевгелија

Од денеска на главните сообраќајници во Гевгелија работници на фирмата „Виа

Повеќе

30 дневен притвор за Боки 13 и Кичеец

Барањето на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција е

Повеќе

Шефицата на СЈО, Катица Јанева, поднесе оставка

Шефицата на специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, поднесе оставка.

Повеќе

МНР: Нема настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики

Согласно комуникацијата остварена со надлежните служби, Генералниот конзулат на

Повеќе

Бесплатен одмор во Струга за 700 деца од семејства во социјален ризик

Околу 700 деца и нивни придружници од семејства во социјален ризик од цела

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.