Стојачкото Рено 4 ги искачи Карпатите

Вторник, 02 Јули 2019

Четириесет годишното Рено 4 со своите патници од Стојаково го „искачи“ планинскиот масив Карпатите (висок над 2.000 мнв, познат како Источни Алпи) на територијата на Романија и Украина и доцна во ноќта пристигнаа во Киев.

Возачкиот тандем Џоко Шуклев и Горѓи Николов своите патешествија низ земјите на трасата долга 23.000 километри од Стојаково-Македонија до Пекинг-Кина ја споделуваат со своите фанови на социјалните мрежи, а ние ви презентираме дел од нивната патувачка авантура.

Среќно на носителите на македонското знаме и грбот на општините Гевгелија и Богданци на автомобилскиот раритет „Рено 4“ старо четири децении, кое уште ги „гази“ патиштата низ Европа, а наскоро преминува и на азискиот континент.

 

Last modified on Вторник, 02 Јули 2019 - 13:56

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Стојачани го развиорија МК знамето на Кинескиот ѕид

По дваесет дневно патешествие двајцата автомобилисти авантуристи од

Повеќе

Прекинот на струја за викендот ОДЛОЖЕН

Од ЕВН КЕЦ Гевгелија известуваат дека најавените работи за модернизација на

Повеќе

Деца од Гевгелија на бесплатен одмор во Струга

Во организација на Министерството за труд и социјала, а во соработка со

Повеќе

Асфалтирање на улични краци во Миравци и Давидово

Улицата „Климент Охридски“ во Миравци од вчера е во работна атмосфера. Се

Повеќе

Во сабота без струја Гевгелија и 11 населени места


Поради работа на реконструкција и модернизирање на електродистрибутивната мрежа

Повеќе

Обнова на хоризонталната сигнализација на улиците во Гевгелија

Од денеска на главните сообраќајници во Гевгелија работници на фирмата „Виа

Повеќе

30 дневен притвор за Боки 13 и Кичеец

Барањето на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција е

Повеќе

Шефицата на СЈО, Катица Јанева, поднесе оставка

Шефицата на специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, поднесе оставка.

Повеќе

МНР: Нема настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики

Согласно комуникацијата остварена со надлежните служби, Генералниот конзулат на

Повеќе

Бесплатен одмор во Струга за 700 деца од семејства во социјален ризик

Околу 700 деца и нивни придружници од семејства во социјален ризик од цела

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.