Топ Новости

ФК „Кожуф“ донираше за семејствата од опожарената зграда во Гевгелија

Понеделник, 26 Август 2019

Собрани средства во вредност од 13.000,- денари денеска се уплатени на солидарната наменска сметка за семејствата од опожарената зграда во Гевгелија од 30 јули годинава.

Средствата се собрани од продадени влезници помеѓу ФК „Кожуф“ и ФК „Ренова“. Управата на клубот по одлуката на ваков начин да се солидаризира со состојбата на шесте семејства чии станови целосно изгореа во пожарот, одлучи влезниците од натпреварот да изнесуват 100,- денари со назнака за хуманитарна намена.

Донацијата од Фудбалскиот клуб Кожуф од Гевгелија е трет по ред организиран хуманитарен прилог за оштетените семејства од опожарената зграда после донацијата од Олд кар тимот од Стојаково и навивачката група Фантоми од Гевгелија.

 

 

Last modified on Понеделник, 26 Август 2019 - 21:29

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Царинската управа додели Благодарници на гевгелиски фирми

По повод светскиот ден на царината, директорот на Царинската управа Ѓоко

Повеќе

Се гради нова канализациона линија во Негорци и замена на дотраените водоводни

Јавното комунално претпријатие во Гевгелија, „Комуналец“ деновиве ја превзема

Повеќе

Формирана Комисија за здравство и социјални работи при Здружението на

Гевгелиското Здружение на пензионери ќе помага на своите членови преку прграма

Повеќе

Водовод и канализација за станбените објекти на Караорман

Најновата и растечка урбана зона во Гевгелија, населбата Караорман со години е

Повеќе

Лишен од слобода 68 годишен жител на Богородица

Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради

Повеќе

Шпанија со итен протокол за ратификација на членство на Македонија во НАТО

Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот

Повеќе

Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција

Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој

Повеќе

Ново невреме во Австралија - врнежи од град, после поплавите и пожарите

Само ден по песочната бура на југоистокот од Австралија се истурил силен град

Повеќе

Чесниот крст во Гевгелија го понесе Љупчо Трајков

Љупчо Трајков (30 годишен) од Гевгелија и годинава како и лани е најсреќниот

Повеќе

Одбележан Водици во Богданци, Стојаково и Ѓавото

Граѓаните на Општина Богданци и тамошната црква се придружија на одбележувањата

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.