Топ Новости

Дојран во септември

Понеделник, 02 Септември 2019

Топлото време, топлата вода и мирната атмосфера во најужното туристичко летувалиште, Дојранското езеро се' уште привлекува гости, викенд посетители, транзитни туристи на пропатување од соседна Грција и во деветтиот месец од годината, септември.

Најевидентни се посетителите кои ја немаат обврската за почеток на школската година, младите брачни парови, семејствата со мали деца, пензионерите кои уживаат во мирот на сонцето над Дојран.

Плажите со сета своја шир се на располагање на намалениот број гости, угостителските објекти се на располагање со сите свои специјалитети, а играчките и реквизитите за детска игра се најпосетените при вечерната прошетка на кејот од Дојранското езеро. Дури и вовчето може да тргне на патување со сета своја композиција вагончиња само со двајца патници кои уживаат во гетката од патувачката турнеја до брегот на езерото.

Секој месец си има своја убавина, па дури и септември во Дојран.


Last modified on Понеделник, 02 Септември 2019 - 20:58

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Гевгелискиот Совет изгласа двојно НЕ - НЕ за отпадно гориво, НЕ за рудници на

Советот на општина Гевгелија денеска на својата редовна 35-та седница донесе

Повеќе

Се бара по вторпат НЕ за отпадно гориво, по третпат НЕ за рудници во Гевгелија

Инвеститорите притискаат, Гевгелија повторно треба да одговори дали одобрува

Повеќе

Ќе има ли избори на 12 април?

Во партијата на Ахмети велат дека изборите на 12 април би ја загрозиле

Повеќе

Дојранското Езеро порибено со 1,5 тони крап

Според годишната програма за развој на рибарство на Владата и Министерството за

Повеќе

Платите во образование повисоки за 10% од 1 јануари

Министерството за образование и наука (МОН) и Синдикатот за образование наука и

Повеќе

Доделени 7-мо Ноемвриските награди за 2019 од општина Гевгелија

На свечена седница на Советот на општина Гевгелија на која присуствуваа гости

Повеќе

Честит празник - 75 години од ослободувањето на Гевгелија

На овој ден, 7-ми Ноември, пред 75 години, во 1944 година, партизанските сили

Повеќе

Санирана и реновирана полициската станица во Валандово

На Денот на ослободувањето на Валандово, 6-ти Ноември, валандовчани ги посети

Повеќе

Општина Дојран го одбележа 5 Ноември- Денот на ослободувањето

Со пригодна програма на дводневни програмски организирани настани Општина

Повеќе

Серменин и манастирот во Давидово добија асфалтен пат

Конечно завршија изведбените работи за асфалтирање на последната делница од

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.