Топ Новости

Дојран во септември

Понеделник, 02 Септември 2019

Топлото време, топлата вода и мирната атмосфера во најужното туристичко летувалиште, Дојранското езеро се' уште привлекува гости, викенд посетители, транзитни туристи на пропатување од соседна Грција и во деветтиот месец од годината, септември.

Најевидентни се посетителите кои ја немаат обврската за почеток на школската година, младите брачни парови, семејствата со мали деца, пензионерите кои уживаат во мирот на сонцето над Дојран.

Плажите со сета своја шир се на располагање на намалениот број гости, угостителските објекти се на располагање со сите свои специјалитети, а играчките и реквизитите за детска игра се најпосетените при вечерната прошетка на кејот од Дојранското езеро. Дури и вовчето може да тргне на патување со сета своја композиција вагончиња само со двајца патници кои уживаат во гетката од патувачката турнеја до брегот на езерото.

Секој месец си има своја убавина, па дури и септември во Дојран.


Last modified on Понеделник, 02 Септември 2019 - 20:58

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Почина музичарот Александар Попов (1933-2019)

Денеска попладне во 86-та година од животот почина познатиот музичар, музички

Повеќе

Бенефициите на поранешните претседатели на тапет кај ДКСК

Антикорупциска денеска побара „Да се раскине договорот за канцеларите на Иванов

Повеќе

Почна внатрешно уредување на реновираните блокови В и Г во студентскиот дом

Пред почетокот на студентската година, од Државниот студентски центар преку

Повеќе

Успешна еко акција во село Богородица

Јавните површини пред јавните простори во гевгелиското село Богородица денеска

Повеќе

Фирми и граѓани должат кон УЈП 10,2 милијарди денари

Управата за јавни приходи објави Листа на должници бр.09/2019 за долгови

Повеќе

Јавна презентација за дел од ДУП 7 (7.5) за Гевгелија

Утре со почеток во 12 часот во просториите на малата сала од Народниот театар

Повеќе

Никола Димитров ја доби наградата за Придонес кон европската интеграција на

По повод петгодишнината од основањето на порталот „Европски Западен Балкан“-

Повеќе

Празнична посетеност на Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе поголем број гости во текот на топлиот

Повеќе

Одбележување на Денот на независноста

Со истрелување на 10 плутони од страна на артилерискиот батаљон во касарната

Повеќе

Авиони канадери го ставија под контрола вториот пожар кај Мамино

Локализиран, но не целосно ликвидиран. Ваков беше денешниот утрински извештај

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.