Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Смоквица доби нов детски парк

Вторник, 15 Октомври 2019

Само пет дена по најавата за изградба на нов детски парк во Смоквица, денеска се поставени реквизити за игра, вежба и забава на децата од оваа населено место.

Лулашките, клацкалките и други справи за игра се поставени претпладнево во дворот на училиштетот во Смоквица. Работната изведба беше обврска на екипа од ЈПКД „Комуналец“. Во најава е дека следната недела ќе бидат поставени и клупи за седење за престој на набљудувачите и придружниците на децата додека играат во просторот на новиот детски парк.
Првите посетители, децата, сами дојдоа на увид и проба на новите справи и направи за игра. Сега ќе се расчуе низ селото, а послепладне пак назад во училиштето, на игра.

Вакви детски паркови Општината најави дека ќе бидат изградени во 12 населени места од Општина Гевгелија, како и обновени реквизити во постојните детски паркови во градот.


Last modified on Вторник, 15 Октомври 2019 - 16:18

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.