Топ Новости

За посебните деца, посебна љубов

Четврток, 26 Декември 2019

Штитениците на Центарот за деца со посебни потреби „Мајка Тереза“ од Гевгелија денеска имаа посебна прилика за радост - беа посетени од учениците од ООМУ „Васо Карајанов“ кои им приредија бесплатен новогодишен концерт и специјални танцови изведби од отсекот за балет.
Освен музичките и танцовите точки беа почестени со новогодишни пакетчиња од Општина Гевгелија, кои им ги врачи градоначалникот Поцков.
Штитениците на Центарот „Мајка Тереза“ не издржаа на предизвикот да вратат со искрено гостопримство кон милите гости - и тие се приклучија на песната со свои исполнувања, и тие поделија бомбончиња и овошје за гостите.
На крај сите си посакаа добро здравје, среќа и многу радости во новата година.
Мили души се нашите деца: Им покажуваш љубов и гест на внимание, а тие веднаш возвраќаат со љубов и внимание од срце.

 

Last modified on Петок, 27 Декември 2019 - 00:01

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Од коронавирусот во Кина починале 56 лица, епидемијата се забрзува

Здравствените власти на Кина денеска соопштија дека кај 1975 лица е потврдена

Повеќе

Царинската управа додели Благодарници на гевгелиски фирми

По повод светскиот ден на царината, директорот на Царинската управа Ѓоко

Повеќе

Се гради нова канализациона линија во Негорци и замена на дотраените водоводни

Јавното комунално претпријатие во Гевгелија, „Комуналец“ деновиве ја превзема

Повеќе

Формирана Комисија за здравство и социјални работи при Здружението на

Гевгелиското Здружение на пензионери ќе помага на своите членови преку прграма

Повеќе

Водовод и канализација за станбените објекти на Караорман

Најновата и растечка урбана зона во Гевгелија, населбата Караорман со години е

Повеќе

Лишен од слобода 68 годишен жител на Богородица

Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради

Повеќе

Шпанија со итен протокол за ратификација на членство на Македонија во НАТО

Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот

Повеќе

Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција

Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој

Повеќе

Ново невреме во Австралија - врнежи од град, после поплавите и пожарите

Само ден по песочната бура на југоистокот од Австралија се истурил силен град

Повеќе

Чесниот крст во Гевгелија го понесе Љупчо Трајков

Љупчо Трајков (30 годишен) од Гевгелија и годинава како и лани е најсреќниот

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.