Топ Новости

Со љубов од децата од Центар „Мајка Тереза“

Четврток, 05 Март 2020

Денеска и утре штитениците од Центарот „Мајка Тереза“ наменет за деца со посебни потреби поставија свој отворен штанд во центарот на градот со цел да понудат повеќе љубов и внимание за претстојниот празник на жената.
Опкружени со цвеќе, украсни изработки, уметнини, саксиски цвеќиња тие денеска привлекоа вниманите, љубопитни купувачи, а измамија и насмевки.
Целта е да се подари љубов, децата кон купувачите, посетителите на штандот кон децата, а сите купувачи на пригодни поклони да израдуват некој свој близок, сакан и да искажат љубов и внимание.
Плоштадот кај споменикот „Сава Михајлов“ е нивната локација. Ќе ве очекуваат и утре од 10 до 14 часот.


Last modified on Четврток, 05 Март 2020 - 19:28

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Трговски оператори во Гевгелија вршат достава до нарачатели за време на

За време додека трае забраната за движење на граѓани и возила (т.н.

Повеќе

Корона низ бројки кај нас и во светот до 13 часот

Истекува 41 ден од првиот дијагностициран случај со корона во Македонија, а во

Повеќе

Во Гевгелија наврнати 90 литри дожд на 1 м2 за пет дена, водостојот на Вардар

Почетокот на месец април започна со дожд и во изминатите пет денови од 01 до 05

Повеќе

Македонија влегува во втора фаза во битката со корона вирусот

Нови 72 заразени од корона вирусот, тројца оздравени и двајца починати е

Повеќе

Општина Гевгелија со мерки за олеснување на општинските даноци и такси кон

Поради епидемијата со корона вирусот во државата Владата донесе два пакета

Повеќе

Царинските работници активни во одржувањето на домашната економија и за време

Додека трае епидемијата со корона вирусот и вонредната состојба во државата

Повеќе

Тешко повреден возач во сообраќајка кај Прдејци

Новоасфалтираниот регионален пат Прдејци-Смоквица кој е оптеретен со промет од

Повеќе

Втората акција - пакети со лична хигиена за социјалните категории граѓани во

Мобилни тимови на Општина Гевгелија и денеска ја продолжуваат акцијата за помош

Повеќе

Македонија доби пристап до Европскиот Солидарен Фонд

Заедничката борба со корона вирусот се повеќе не' приближува и обединува со

Повеќе

Во прекин железничкиот сообраќај - Товарен воз излета од пругата кај Миравци

Поради одрон на камења врз самата железничката пруга која ја блокирала во

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.