Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Цветен пазар за празнична Гевгелија

Сабота, 07 Март 2020

Денеска е Тодорова сабота, ама и ден пред претстојниот празник на жената 8-ми март. Доволен повод за празнична раздвиженост на граѓаните во центарот на градот, каде во кое време и да поминат од денот ќе ги пречека шарената и миризлива цветна слика на штотуку „никнатиот“ цветен пазар на малиот плоштад „Сава Михајлов“ во Гевгелија.
Понуда во изобилство: буќети, саксиско цвеќе, украсни домашни сорти, режано цвеќе на парче. Цените од 30 денари темјанушка во саксија, 50 денари за „бомбонка“, 100 денари букет, 150-200 денари саксиско цвеќе, до 900 денари за миризливите орхидеи. Има избор за сите мераци.

А, има и посетители на цветниот пазар. Сите оние кои преку цвеќето сакаат да искажат почит и благодарност на празникот на жената, до својата мајка, баба, свекрва, сопруга, девојка, блиска роднина, драга животна пријателка, колешка, соработничка...
Повод за честитање има, цвеќе има, треба само да го посетите Цветниот пазар во Гевгелија. Ве чекаа на локацијата со сите шарени бои на природните цветови денеска до стемнување. Ќе Ве чекаат и утре до зајдисонце на истата локација.
Внимание и порадок без грешка - Цвеќето - безгрешен сојузник на мажите за секоја прилика - пријатен подарок за секоја жена исто во секоја прилика. Ако не сте купиле досега цвет време е да се навикнете да ја практикувате оваа пријатна љубезност на подарувањето внимание, блискост и благодарност.


Last modified on Сабота, 07 Март 2020 - 18:57

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Министерствата за земјоделство и екологија посветени на Дојран и Дојранското

Општина Дојран која се простира на еден од трите природни езерски убавици во

Повеќе

Марија Костадинова: Градиме инфраструктура - Патиштата ќе не' направат поблиски

Кандидатката за член на Собранието на РСМ, која е на изборната листа на СДСМ и

Повеќе

Почина 54 годишен маж во сообраќајна несреќа кај Богородица

Вечерва после полноќ, во 01:30 часот (ден четврток 09.07.2020 год.) било

Повеќе

Среда, 15 јули - неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 15 јули, среда, е

Повеќе

Демонстранти упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест

Повеќе

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.