Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55

Богородица - Средба со граѓаните и коалицијата „Можеме“

Четврток, 09 Јули 2020

Уште четири дена трае изборното претставување на партиите учесници во изборниот процес за претстојните Парламентарни избори 2020. Нема град населено место каде не е остварена средба со тамошните жители.
Ви претставуваме една фото галерија од средбата со граѓаните одржана во Богородица во салата на Културниот дом. На истата зборуваа кандидатот за пратеник од ИЕ4 Марија Костадинова од СДСМ и претседателот на Општинската органзација на СДСМ Гевгелија, Владислав Видимче.
Целиот разговор се сведе на програмските понуди на партијата за претстојниот мандатен период 2020-2024 и мерките кои ќе бидат превземени во сите сфери од животот, стопанството, земјоделството, социјалата, поддршката за младите, инфраструктурни проекти и комунални подобрувања во населените места. Секако голем дел од заложбите ќе бидат остварени и со напредокот на нашата земја со членството во ЕУ и отварањето на сите фондови на располагање како земја претендент за членство во Европската Унија.

Искрените разговори, споделените мислење и граѓанската ведрина за новите перспективи со СДСМ се само дел од визуелниот и репортерскиот впечаток од синоќешната средба во Богородица.

 

Last modified on Четврток, 09 Јули 2020 - 22:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

КЗБ: Од прво до трето одделение во училишните клупи, другите пред компјутер дома

На две недели пред почетокот на учебната година, Комисијата за заразни болести

Повеќе

Заев го доби мандатот за состав на Влада од претседателот Пендаровски

Денеска напладне со свечена церемонија во вилата Водно каде е резиденцијата на

Повеќе

Заев обезбедил мнозинство, Пендаровски утре му го доделува мандатот

Шефот на државата Стево Пендаровски утре (четврток 13 август) мандатот за

Повеќе

Првачињата на училиште, останатите он лајн настава од дома

Учениците од септември веројатно ќе останат дома, ова го најави министерот за

Повеќе

Маж од Миравци при рибарење се удавил во Вардар

Од полицискиот дневен билтен на МВР се известува дека вчера во водите на Вардар

Повеќе

Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната

Повеќе

ООУ „Владо Кантарџиев“- Гевгелија со инвестиција за уредување на дворниот

Министерството за здравство за следната недела ги најавува протоколите за

Повеќе

Прогласена кризна состојба на јужната и северната граница на РСМ

Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница,

Повеќе

Османи: Започнаа преговори Заев-Ахмети за заедничка коалиција

Портпаролот на Демократската унија за интеграција Бујар Османи во интервју за

Повеќе

ГП „Евзони“ од утре целосно се затвара од 23 до 07 часот наутро

Портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас, денеска на брифинг со новинарите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.