Богородица - Средба со граѓаните и коалицијата „Можеме“

Четврток, 09 Јули 2020

Уште четири дена трае изборното претставување на партиите учесници во изборниот процес за претстојните Парламентарни избори 2020. Нема град населено место каде не е остварена средба со тамошните жители.
Ви претставуваме една фото галерија од средбата со граѓаните одржана во Богородица во салата на Културниот дом. На истата зборуваа кандидатот за пратеник од ИЕ4 Марија Костадинова од СДСМ и претседателот на Општинската органзација на СДСМ Гевгелија, Владислав Видимче.
Целиот разговор се сведе на програмските понуди на партијата за претстојниот мандатен период 2020-2024 и мерките кои ќе бидат превземени во сите сфери од животот, стопанството, земјоделството, социјалата, поддршката за младите, инфраструктурни проекти и комунални подобрувања во населените места. Секако голем дел од заложбите ќе бидат остварени и со напредокот на нашата земја со членството во ЕУ и отварањето на сите фондови на располагање како земја претендент за членство во Европската Унија.

Искрените разговори, споделените мислење и граѓанската ведрина за новите перспективи со СДСМ се само дел од визуелниот и репортерскиот впечаток од синоќешната средба во Богородица.

 

Last modified on Четврток, 09 Јули 2020 - 22:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Same masen kuta

Misociis nulla interdum et. Cursus senectus aliquet pretium at tristique hac

Повеќе

Ukan mare tinu

Etiam vitae commodo dolor. Ut quis urna nisl. Nulla eu purus odio, at aliquet

Повеќе

Zaga tiko maze

Ceger nisl Pellentesque In id metus laoreet dignissim vel. Lacinia Sed

Повеќе

Xare makin opan

Mes pede elit nibh at risus tempus. Nulla semper ac nec sit massa In Curabitur

Повеќе

Dare makin oka

Puspen disse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam

Повеќе

Zate maki nako

Temper ac nec sit massa In Curabitur id risus sit. Non ante gravida eros quis

Повеќе

Nuka tisu mako

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Seru cadin retu

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod

Повеќе

Tina okun zagon

Duis sit amet velit quis augue sollicitudin tempus eget ut dui. Vestibulum ante

Повеќе

Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.