За здравствените работници со љубов од децата од Центарот „Мајка Тереза“

Четврток, 31 Декември 2020

„Ја заслужуваат секоја пофалба и благодарност!“

Со ваквата мисла и желба да се искаже благодарноста на најзаслужните за одржувањето на јавното здравје, посебно во битката со вирусот кој го промени светот, денеска децата од Центарот „Мајка Тереза“ од Гевгелија ги посетија здравствените херои од Гевгелија.
Тоа се работниците, лекарите, медицинските сестри и помошниот персонал од ковид одделението, Дневниот ковид центар и пунктот за изведување корона тестови во состав на Општа Болница Гевгелија.
За пожртвуваноста, несебичната грижа, посветеноста на борбата против КОВИД-19 ги здружија на едно место, во дворот на гевгелиската Болница благодарните деца од Центарот Мајка Тереза и насмеаните лица на здравствените работници за нивната препознаена вложеност во најголемата здравствена битка на столетието - битката со короната.

Заедно со испорачаните цветови за внимание децата ги искажаа и честитките за Новата Година ипретстојните празници:
- „Денес дојдовме од името на сите деца и тимот на Центарот Мајка Тереза да Ви заблагодариме за Вашата посветеност, несебичност и грижа за граѓаните во овој период. Воедно Ви ги честитаме Новогдишните и Божиќните празници. Благодариме од срце за се'!“ - се вели во пораката од овој несекојдневен тим на благородни лица.

Секое добро за сите чинители во справувањето со овој опасен вирус.
Почит за здравствените работници, почит за искажаното внимание на нашите деца и тимот од Центарот „Мајка Тереза“.


.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Со Закон казината и обложувалниците подалеку од училиштата

Со измени на Законот за игри на среќа објектите од овој сектор, казина,

Повеќе

Гевгелија вечерва со висока загаденост на воздухот

Гевгелија вечерва на апликацијата „Мој воздух“ осамна на листата на градови во

Повеќе

Кај Прдејци утрово спречен шверц на мигранти

Денеска, во полноќните часови, поточно 01:00 часот после полноќ полицијта

Повеќе

Донација од НОЕЛ за Болницата во Гевгелија

Пред нова година беше најавата за донација, а денеска истата беше предадена -

Повеќе

Горивата поевтинуваат за 2 денари, од ноќеска на полноќ

Вонредна седница на Регултароната комисија за енергетика, во која бензините од

Повеќе

Почина Бранка Станковска - доајенот на македонското спикерство

Попладнево, во Скопје почина првиот глас на Радиотелевизија „Скопје“,

Повеќе

Воспитувачки во Белград малтретирале 2-3 годишни дечиња

Со нога на детското стомаче, шамари, тегнење за раце, заклучување.
Во

Повеќе

Собранието со 62 гласа „ЗА“ го донесе Законот за попис

Собранието денeска со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе

Повеќе

Џо Бајден ја превзеде функцијата претседател на САД

Со свечена церемонија на која не присуствуваше претходникот Трамп, денеска

Повеќе

Од јануари пензиите повисоки за 185 денари

Усогласувањето на пензиите со трошоците за живот донесе покачување на пензиите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.