Првото новороденче за 2021 доби ваучер

Вторник, 05 Јануари 2021

Три дена „старата“ Роза е првото новороденче во 2021 која дојде на свет на 2 јануари во 11:30 часот во Гинеколошкото одделение при Општа Болница Гевгелија.

Радоста за новиот жител на општина Дојран, родена од мајката Катерина Стамова (24 год.) од село Николиќ, дојранско, ја искажа и градоначалникот на општината Анго Ангов кој ги посети и новороденчето и среќната мајка.
При тоа тој им додели вредносен ваучер од 10.000 денари и пригодни подароци за бебенцето.

- „На малата Роза и на нејзиното семејство им посакуваме добро здравје, радост и среќа. Се надеваме дека во 2021ва година ќе имаме повеќе убави настани на кои заедно ќе се радуваме“ изјави градоначалникот Ангов.

Среќната вест за првороденото бебе во општа Болнца Гевгелија ја поздравија илјадници граѓани на социјалните мрежи, а тимот на гинеколошкото одделение кое е заслужен за здравиот пород исто така и' честиташе на мајката со групна фотографија за најновиот член на нашата заедница.
Роза за некој ден заминува дома каде ја чека среќното семејство и нејзиниот постар брат, роден исто така во Општа болница Гевгелија во 2014 година.

Им посакуваме добро здравје и среќа на мајката и бебенцето и семејна радост за сите во семејството.

Last modified on Вторник, 05 Јануари 2021 - 02:53

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

Гевгелија 1,5 век железничко-трговска трансверзала со Европа

Поставувањето на Железничката пруга во Гевгелија кон крајот на 19 век

Повеќе

МВР: Запленета дрога во вредност од 800.000 евра

МВР денеска во полициска акција организирана заедно со американската агенција

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.