Бајрам како Трамп
Топ Новости >

 

Лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам го замени американскиот претседател Доналд Трамп на самитот Г-7 во Канада, откако Американецот поради несогласувања напушти еден од состаноците на самитот, објавува „Плус Инфо“.

Се разбира, станува збор за шега, инспирирана од најновата монтажа на Александар Дојранлиев којашто тој ја објави на неговиот Фејсбук профил.

На историската фотографија на Ангела Меркел каде таа стои над американскиот претседател кој седи со скрстени раце, Дојранлиев направи фотомонтажа, па на местото на Трамп го постави Амди Бајрам.

Вакви фотографии од индолентниот Трамп кој со скрстени раце без реакции ги остава другите да му зборат, без да им одговори нешто, објавија и лидерите на другите земји учеснички, со доминантна поза на претставникот од нивната земја (сопствен ПР на државите учеснички).
Затоа Александар својата монтажа ја нарече „МК Верзија“ од самитот Г-7.

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Деца од Гевгелија на бесплатно летување во Струга

Во организација на Министерството за труд и социјална политика на РМ денеска 56 дечиња од Гевгелија заминаа на седумдневен бесплатен одмор во Струга

Повеќе

Заврши асфалтирањето на улицата „Мицо Шаренков“

Одлагањето беше поради нивелирање на шахтите од атмосферската канализација

Повеќе

Невремето во гевгелиско однесе 1,783 милиони евра штета

Комисијата за проценка на штети од елементарни непогоди утврди штети кај 322 физички лица и 14 правни субјекти на површина од близу 400 хектари

Повеќе

Се асфалтира улицата „Едвард Кардељ“ во Нов Дојран

Летото е период на засилена градежна активност за подобрување на инфраструктурата во Општина Дојран

Повеќе

Младите активни во евроинтеграцијата на Македонија

Во Струмица утре  - Работилница за врсничка едукација за Европската Унија и улогата на младите 

Повеќе

Владата со промотивна и информативна кампања за референдумот

Кампањата ќе се води согласно стандардите за јавни коминукации од интерес на јавноста и тоа релевантност, објективно и информативно комуницирање, непартиски комуникации, како и пропорционалност и

Повеќе

Бесим Деари привремено ќе раководи со БЈБ

Владата го разреши дирекорот на Бирото за јавна безбедност и на негово место привремено го постави досегашниот заменик директор 

Повеќе

Одбележан уменскиот панаѓур „Св. Пантелејмон“

Традиционално и годинава во организација на Месната заедница од село Ума, се одржа уменскиот панаѓур „Свети Пантелејмон“ во чест на верскиот штитеник по кој е насловена и тамошната црква

Повеќе

Летната опуштеност ги раздвижи крадците

За една недела извршени девет кражби во Гевгелија

Повеќе

Разрешувањето на директорот на БЈБ пред Влада во вторник

Владата во вторник ќе решава за разрешувањето на Лазе Велковски, а дали ќе има и постапка за кривична одговорност за злоупотреба на службена должност и овластувања засега нема најави од МВР

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.