Топ Новости

 

Лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам го замени американскиот претседател Доналд Трамп на самитот Г-7 во Канада, откако Американецот поради несогласувања напушти еден од состаноците на самитот, објавува „Плус Инфо“.

Се разбира, станува збор за шега, инспирирана од најновата монтажа на Александар Дојранлиев којашто тој ја објави на неговиот Фејсбук профил.

На историската фотографија на Ангела Меркел каде таа стои над американскиот претседател кој седи со скрстени раце, Дојранлиев направи фотомонтажа, па на местото на Трамп го постави Амди Бајрам.

Вакви фотографии од индолентниот Трамп кој со скрстени раце без реакции ги остава другите да му зборат, без да им одговори нешто, објавија и лидерите на другите земји учеснички, со доминантна поза на претставникот од нивната земја (сопствен ПР на државите учеснички).
Затоа Александар својата монтажа ја нарече „МК Верзија“ од самитот Г-7.

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

ПДС на САД до Мицковски: Разочарани сме од ВМРО-ДПМНЕ

Вес Мичел, Помошник државен секретар за Европа и Евроазија при Стејт

Повеќе

Ноќеска во тунелот Демир Капија-Смоквица ќе се вози по една лента

Во терминот од 23 до 00 часот ќе се вози по една сообраќајна лента, јавува

Повеќе

Шест населени места утре без струја

Кованец, Серменин, Конско, Ума, Смрдлива вода и Ски центарот „Кожуф“ утре без

Повеќе

СЈО со жалба бара притвор за Главчев и Димитровски

СЈО и понатаму бара притвор за Ратко Димитровски, сопственик на печатницата

Повеќе

СЈО со нова истрага „Поштенска Банка“

СЈО бара притвор за Димитровски, Главчев и Смилевски осомничени во новата

Повеќе

Асфалтирани три улици во Миравци

Вчера асфалтна постилка доби и улицата „Елена Минчев“ во должина од 130 метри,

Повеќе

Гевгелија го чествува 11-ти Октомври

Денот на македонското востание одбележан со полагање свежо цвеќе на Спомен

Повеќе

СЈО со нови 6 истраги

Подарок, Пропаганда, Дизајн, Хармонија, Базни станици, Пациент, се новите

Повеќе

Нов притвор за криумчар на мигранти

На регионалниот пат Негорци - Прдејци во близина на „Психијатриската болница

Повеќе

11 Октомври - Неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Денот на народното востание, е неработен ден за сите граѓани на  Република

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.