Топ Новости

Дојран преплавен и посетен

  • Петок, Јун 15 2018

 

Продолжениот викенд голем број домашни посетители се упатија на краткотраен одмор и празничен викенд во хотелите и викенд куќите во туристичкото јужно летувачиште - Дојранското езеро.

Дожливиот ден не ги поколеба шетачите, долж крајбрежјето на езерото, ниту рибарите кои сакаа да ја испробат својата среќа да уловат нешто на трска. Ако не, тука се богато снабдените и секогаш посетени ресторани со рибји специјалитети.

Дел од плажите подготвени за сончање, а некои се' уште поплавени.  

Како и да е Дојран се полни со гости и посетители во најава на летната годишноодморска сезона.


Фото: Попладневна милина и спокој покрај езерската шир


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

„Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“

Меѓународен грант од 1,5 милиони евра за општина Дојран одобри Европската

Повеќе

Опозицијата во Унгарија бара Груевски да биде екстрадиран во Македонија

Унгарските опозициски партии ја повикаа Владата на Унгарија да го уапси и брзо

Повеќе

Објавен меѓународен тендер за регулација на коритото на Сува река

Општина Гевгелија минатата недела го објави првиот меѓународен тендер во овој

Повеќе

МВР со постапка за меѓународна потерница за Груевски

Попладнево, Министерството за внатрешни работи започна постапка за распишување

Повеќе

Груевски се јави

Жив и здрав е и во Будимпешта е

Повеќе

Започна реконструкцијата на патот Гевгелија - Негорци

Од вчера на терен е градежна механизација која започна подготвителни работи за

Повеќе

Распишана потерница по Груевски

По барање на Кривичниот суд, денес МВР во 16:30 распиша потерница по екс

Повеќе

Една година локална власт во Гевгелија

Прес на градоначалникот на општина Гевгелија - Сашо Поцков за остварувањата во

Повеќе

Прва награда за гевгелиските ученици Софија и Илија на „Месецот на науката 2018“

Вториот ден од манифестацијата „Месец на науката 2018“ што се одржа во

Повеќе

Париз ја собра светската елита

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.