Топ Новости

Богданци со донации за децата

  • Петок, Сеп 07 2018

Со донации реконструирана  и опремена детската градинка во Богданци

 

 

Со донации реконструирана и опремена детската градинка „Коста ПопРистов-Делчев“ во Богданци. Реконструкцијата е од сопствени средства и донации од правни и физички лица.
Меѓу донаторите е и овогодинешниот носител на Светиот крст од водите на брана „Паљурци“ на церемонијата по повод Водици, Дејан Маџиров кој сите собрани средства ги намени за условите за престој, учење и забава на децата кои ја посетуваат оваа детска градинка.
За да нема оштетување на опремата и објектот, поставен е и видео надзор на целиот дворски простор и урбаната опрема, за да не биде мета на несовесни оштетувања.
Ваквиот донаторски гест на заедницата за најмладите привлече многу пофалби и честитки на социјалните мрежи.

  


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Актерот Дац му подри метла на Заев

Инспириран од резултатите од првиот изборен круг и воздржаноста на некои од

Повеќе

Пендаровски води со 4.596 гласови

 

На петтите претседателски избори одржани во неделата, на 21 април,

Повеќе

Гевгелија го надмина законскиот цензус на излезност

 

Со излезност од 58,24% до 18:30 часот, според првичните податоци на ДИК,

Повеќе

Гевгелија до 13 часот со поголема излезност од државниот статистички пресек

 

Вкупниот гласачки капацитет на општина Гевгелија е ставен во функција

Повеќе

Претседателски избори 2019 - ден на гласање

 

 

Петтите по ред Претседателски избори во Македонија денеска се

Повеќе

Пендаровски во Гевгелија: На 21 април не одлучуваме за име, туку за политики

 

- „Гласајте за бројот три. Со него во 2014 бевме морални победници, сега на

Повеќе

Средба на Заев и Анѓушев со бизнисмени од Гевгелија

 

Компаниите да ги искористат мерките за унапредување на соработката со

Повеќе

Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во обиколка на системот за

 

 

- „Надминат е сериозниот проблем за водоснабдување од 2012 година и

Повеќе

Донаторска акција „Нахрани 10.000“ во Гевгелија

 

 

Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна,

Повеќе

Општина Дојран со добри дела за децата

Ангов: „Секогаш сме тука за доброто на децата. Тие се и ќе останат врвен

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.