Топ Новости

Богданци со донации за децата

  • Петок, Сеп 07 2018

 

 

Со донации реконструирана и опремена детската градинка „Коста ПопРистов-Делчев“ во Богданци. Реконструкцијата е од сопствени средства и донации од правни и физички лица.
Меѓу донаторите е и овогодинешниот носител на Светиот крст од водите на брана „Паљурци“ на церемонијата по повод Водици, Дејан Маџиров кој сите собрани средства ги намени за условите за престој, учење и забава на децата кои ја посетуваат оваа детска градинка.
За да нема оштетување на опремата и објектот, поставен е и видео надзор на целиот дворски простор и урбаната опрема, за да не биде мета на несовесни оштетувања.
Ваквиот донаторски гест на заедницата за најмладите привлече многу пофалби и честитки на социјалните мрежи.

  


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

„Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“

Меѓународен грант од 1,5 милиони евра за општина Дојран одобри Европската

Повеќе

Опозицијата во Унгарија бара Груевски да биде екстрадиран во Македонија

Унгарските опозициски партии ја повикаа Владата на Унгарија да го уапси и брзо

Повеќе

Објавен меѓународен тендер за регулација на коритото на Сува река

Општина Гевгелија минатата недела го објави првиот меѓународен тендер во овој

Повеќе

МВР со постапка за меѓународна потерница за Груевски

Попладнево, Министерството за внатрешни работи започна постапка за распишување

Повеќе

Груевски се јави

Жив и здрав е и во Будимпешта е

Повеќе

Започна реконструкцијата на патот Гевгелија - Негорци

Од вчера на терен е градежна механизација која започна подготвителни работи за

Повеќе

Распишана потерница по Груевски

По барање на Кривичниот суд, денес МВР во 16:30 распиша потерница по екс

Повеќе

Една година локална власт во Гевгелија

Прес на градоначалникот на општина Гевгелија - Сашо Поцков за остварувањата во

Повеќе

Прва награда за гевгелиските ученици Софија и Илија на „Месецот на науката 2018“

Вториот ден од манифестацијата „Месец на науката 2018“ што се одржа во

Повеќе

Париз ја собра светската елита

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.