Дедо Мраз пристигна во Гевгелија

Недела, 30 Декември 2018

Забавата за добредојде на Дедо Мраз му приредија учениците и дечињата, членови на групата „Мистик“

 

 

Белобрадиот дедо со црвео одело и продорниот глас на задоволното исчекување на децата „Хо, хо, хо“ денеска пристигна на плоштадот во Гевгелија.
Овде го дочекаа едно чудо љубопитни дечиња кои и се радуваа на гледката. Долгоочекуваниот Дедо Мраз пристигна напладне на Железничката станица во Гевгелија, а со возило по главната улица стаса во центарот на Гевгелија. Попатно ги почести со бомбончиња сите кои го придружуваа на патот до главниот настан на плоштадот кај фонтаната во Гевгелија.

Забавата за добредојде на Дедо Мраз му приредија учениците и дечињата, членови на групата „Мистик“.

Некои играа, некои аплаудираа, а најмногу од се' имаше весели детски насмевки на декемвриското сонце.

Среќна Нова Година дечиња, им посака на сите белобрадиот Дедо Мраз. 

Last modified on Недела, 30 Декември 2018 - 14:11

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Почнува втората фаза од системот за наводнување Јужна долина на Вардар

Почнуваат градежните работи за изградба на системот за наводнување на јужната

Повеќе

Владата ќе добие пет нови министри

Денес од Валандово Премиерот Заев најави дека уште денес до Собранието ќе ги

Повеќе

Нов асфалт и проширување на регионалниот пат Гевгелија-Богданци-Фурка

Министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски денеска го најави почетокот на

Повеќе

Валандовски средношколци Елена и Борис во финале на Genius Olympiad во Њујорк

Елена Гребенакова и Борис Китановиќ, ученици во втора година гимназија при СОУ

Повеќе

Одбележување на Светскиот ден на бегалците во Гевгелија

Со штанд на УНХЦР на градскиот плоштад во Гевгелија од 08 до 20 часот денеска

Повеќе

Од 1 јули стартува мерката „Повраток на ДДВ за граѓаните“

Од 1 јули, (значи за 10 дена) почнете да собирате фискални сметки од секое

Повеќе

„Ден на проширување“ тема на Европскиот комитет за региони

Денеска и утре во Брисел се одржува дводневниот 16-ти по ред Заеднички

Повеќе

Сезонска работа во Грција - примамливи плати за работа на море

Летен одмор и заработка е добра комбинација, ако е тоа работа на некои од

Повеќе

Бесплатен одмор за работниците со ниски примања

Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во

Повеќе

Водата во Дојранското езеро безбедна за капење

- „Најновите испитувања на водата од Дојранското Езеро покажаа дека е во

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.