Дедо Мраз пристигна во Гевгелија

  • Недела, Дек 30 2018

 

 

Белобрадиот дедо со црвео одело и продорниот глас на задоволното исчекување на децата „Хо, хо, хо“ денеска пристигна на плоштадот во Гевгелија.
Овде го дочекаа едно чудо љубопитни дечиња кои и се радуваа на гледката. Долгоочекуваниот Дедо Мраз пристигна напладне на Железничката станица во Гевгелија, а со возило по главната улица стаса во центарот на Гевгелија. Попатно ги почести со бомбончиња сите кои го придружуваа на патот до главниот настан на плоштадот кај фонтаната во Гевгелија.

Забавата за добредојде на Дедо Мраз му приредија учениците и дечињата, членови на групата „Мистик“.

Некои играа, некои аплаудираа, а најмногу од се' имаше весели детски насмевки на декемвриското сонце.

Среќна Нова Година дечиња, им посака на сите белобрадиот Дедо Мраз. 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Денеска е пролетна рамноденица

Рамноденица — деноноќието кога должината на денот и ноќта се исти. Денеска

Повеќе

Тридневен прекин во електроснабдувањето во Богданци

ЕВН - КЕЦ Гевгелија најави прекин во електроснабдувањето за утре среда 20 март,

Повеќе

Интегриран план за локален развој на општина Богданци до 2022

Во тек е 10 дневна јавна расправа за локалниот развој на Богданци 

Повеќе

Кина одбила барање на грчка компанија да го користи терминот „македонски“

Образложение - потребна е дозвола од соседната земја за користење на терминот

Повеќе

Уапсен екс градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакомовски

За Јакимовски и двајца од Општина Карпош ОЈО ќе бара притвор, осомничени се

Повеќе

Директни летови на „Визер“ од Охрид за Малме и Милано

Од денеска стартуваа првите летови на нововоспоставените директни линии што ги

Повеќе

Русија го призна новото уставното име на Македонија

Руската Федерација денеска ја призна Република Северна Македонија

Повеќе

АМСМ: Поради сообраќајка затворен автопатот Градско-Велес

Сообраќакот се одвива по регионалниот пат Градско-Велес

Повеќе

Богданчани - најдобри математичари

Ваквата титула ја заслужија учениците од ОУ „Петар Мусев“ од Богданци кои на

Повеќе

Паднаа пресуди од 211 години затвор за Крвавиот четврток

Митко Чавков, како носител на „златна команда“ доби казна од 18 години затвор и

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.