Топ Новости

Сите селфија на премиерите Заев и Ципрас од денешната посета на нашата земја 

 

 

Премиерите на Македонија и Грција, Заев и Ципрас денеска со селфи заедно ја одбележаа историската посета на грчкиот премиер на нашата земја.
Прв по својот мобилен апарат посегна Заев и направи селфи со колегата Алексис Ципрас, а во позадина беше македонскиот владин состав и делегацијата министри што го придружуваа грчкиот премиер.

Фото: Прво селфи пред Владата на РСМ

Второто селфи беше со двајцата премиери кои во позадина ги имаа бројните новинари, камермани и медиумски работници.

Фото: Второ селфи на двајцата премиери

По заедничката фотографија со министерскиот состав од двете земји Ципрас му порача на Заев дека сака да се фотографираат и со новинарите кои на грчки јазик му довикуваа „Едо кирјос Александрос!“  И, добија уште едно групно селфи со двајцата премиери и стотината претставници на медиумите кои известуваа за денешната историска средба на грчкиот премиер на нашата земја пречекан со високи државни почести.

Фото: Трето селфи беше посветено заедно со бројните медиумски работници кои известуваа од настанот

„Среќни моменти за уште посреќна иднина за народите на нашите пријателски земји“, напиша премиерот Зоран Заев поставувајќи го своерачно направеното премиерско селфи на својата Фан страна на социјалните мрежи (насловното фото).

 


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Пендаровски во Гевгелија: На 21 април не одлучуваме за име, туку за политики

 

- „Гласајте за бројот три. Со него во 2014 бевме морални победници, сега на

Повеќе

Средба на Заев и Анѓушев со бизнисмени од Гевгелија

 

Компаниите да ги искористат мерките за унапредување на соработката со

Повеќе

Премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев во обиколка на системот за

 

 

- „Надминат е сериозниот проблем за водоснабдување од 2012 година и

Повеќе

Донаторска акција „Нахрани 10.000“ во Гевгелија

 

 

Националната хуманитарната акција „Нахрани 10.000“ за собирање храна,

Повеќе

Општина Дојран со добри дела за децата

Ангов: „Секогаш сме тука за доброто на децата. Тие се и ќе останат врвен

Повеќе

Членството во ЕУ на Хрватска и донесе 10,7 милијарди евра

Економијата на Хрватска инкасирала неповратни средства во износ од 1,9

Повеќе

Спасовски и чешкиот министер за внатрешни работи во посета на ГП Богородица

Потпишан договро од еден милион евра донација од Владата на Чешка за МВР за

Повеќе

Гевгелиски олимпијци по француски јазик

Ана и Никола од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија на регионална „Олимпијада“ по

Повеќе

„Не биди ѓубре“ со акции во Валандово и Дојран

Параѓубаџиите вчера, во саботата изведoa акција за чистење на локации во

Повеќе

Градоначалник ДЈ со музика до хуманитарни средства

Перо Костадинов: На крајот на денот, најважно е дали некому сте помогнале

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.