Еко акција во Дојран

Недела, 07 Април 2019

Локација на еко разубавување беше крајбрежјето  и пешачката патека крај езерото

 

 


Активисти на движењето „Не биди ѓубре“ засилени со доброволци од локалната самоуправа, денеска чистеа ѓобре и нетипичен отпад во Дојран.
Локација на еко разубавување беше крајбрежјето на Дојран, пешачката патека крај езерото.

Активен учесник меѓу активистите екологисти беше и градоначалникот на општината Анго Ангов.

Тој со акцијашко добредојде ги пречека екоактивистите од „Не биди ѓубре“ кои заедно покажаа дека го сакаат Дојран и дека Дојран заслужува да биде чист.

 

Last modified on Недела, 07 Април 2019 - 16:11

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Бесплатен одмор за работниците со ниски примања

Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во

Повеќе

Водата во Дојранското езеро безбедна за капење

- „Најновите испитувања на водата од Дојранското Езеро покажаа дека е во

Повеќе

Убав сончев празничен ден

Гевгеличани и околните места денеска ги осветли убав сончев ден, а и неработен,

Повеќе

Денес е Задушница - ден за спомен на починатите

Православните христијани, денес и во сабота ја празнуваат Задушница, а следниот

Повеќе

Меркел до Заев: Бундестагот ќе одобри старт на преговорите со ЕУ во септември

На денешната средба на Премиерот Зоран Заев со Германската канцеларка Ангела

Повеќе

Општина Дојран во посета на збратимената општина Медулин

Веќе седум години како општина Дојран е збратимена со општина Медулин од

Повеќе

Селото Марвинци ќе добие нов асфалт

Селото Марвинци, деновиве ќе добие нов асфалт.

Од општина Валандово

Повеќе

Почна исплатата на зголемената социјална помош

Согласно правата предвидени со новата социјална реформа од денеска започна

Повеќе

Уапсен е државниот секретар во МИОА осомничен за земање мито

Корупциски скандал со Европските фондови во државата. Поради земање провизија

Повеќе

Почнува летниот распуст за учениците

Денеска е последниот училишен ден од школската година, со што почнува летниот

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.