Топ Новости
Езерото во октомври питомо и мирно ги мами рибарите, шетачите, дури сонцето ги милува сите во Дојран
Познатата фонтана „Детенцето со рипка“ во центарот на Гевгелија веќе неколку децении наназад е препознатлив фото мотив од најужниот град во државата
Дневна слика на едно сончево попладне во Гевгелија од 60-те години на 20 век
Може ли денеска да замислите таква семејна комбинација на пладневна прошетка низ градот?
Валандовчани трчаа за инклузија и заедништво за подобра заедница на сите
Започна празничниот поход кон Грција. Утринава Граничниот премин Богородица со зголемена фрекфенција за влез кон Грција
Со донации реконструирана и опремена детската градинка во Богданци
Успението на Пресвета Богородица претставувало инспирација за уметниците уште од најстари времиња
На плоштадот во центарот на Гевгелија на поставена специјална подлога со одбележано кошаркарско игралиште, трибини и кош вечерва започна дводневниот кошаркарски турнир „3х3“
Страница 1 од 31

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.