Топ Новости >
Млади од Гевгелија пред Споменикот на паднатите борци од НОБ од гевгелиско
Mатурантка отиде на својата матурска забава со обична печатена маичка. Парите наменети за матурски фустан ги донирала
Фото времеплов од најраширената забава на младите од средината на минатиот век
Германската армија капитулираше на 8 мај 1945 година, но мирот не завладеа веднаш насекаде во земјата, а многумина тој ден не го сфаќаа како ден на ослободување
Послесвадбарска понеделничка забава на гевгеличани
Одбележан 7 Мај, Денот на македонската полиција
Ако може амбасадорите да го чистат Скопје, Премиерот Зоран Заев садеше цвеќиња долж рекреативната пешачка патека во Стар Дојран
На денешен ден во 88-та година од животот почина Јосип Броз Тито
Прославата на Денот на трудот во Гевгелија, минатиот век традиционално се одвиваше со пикник на Вардарски рид
Страница 1 од 28

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.