Топ Новости >
Фото времеплов од најраширената забава на младите од средината на минатиот век
Германската армија капитулираше на 8 мај 1945 година, но мирот не завладеа веднаш насекаде во земјата, а многумина тој ден не го сфаќаа како ден на ослободување
Послесвадбарска понеделничка забава на гевгеличани
Одбележан 7 Мај, Денот на македонската полиција
Ако може амбасадорите да го чистат Скопје, Премиерот Зоран Заев садеше цвеќиња долж рекреативната пешачка патека во Стар Дојран
На денешен ден во 88-та година од животот почина Јосип Броз Тито
Прославата на Денот на трудот во Гевгелија, минатиот век традиционално се одвиваше со пикник на Вардарски рид
28 Април 2001, Вејце
Ова е најреален тикет за во кладилница
Страница 3 од 29

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.