Украсувањето на Гевгелија видено низ фото објективот во изминатите десетина години
Свежо наврнат снег низ улиците на Гевгелија. Ретка слика за топлиот и сончев југ
Со голем бадников оган, сценски настап и голем огномет вечерва на ракометното игралиште во Гевгелија одбележан годинашниот 26-oт Коледарски Хепенинг
Гевгелија веќе 14 часови е под снежни врнежи одкога утринава од 8:15 часот скромно започнаа да паѓаат првите снегулки
Празнична атмосфера за дочек на Нова Година во Гевгелија, пред половина век од денеска
Забавата за добредојде на Дедо Мраз му приредија учениците и дечињата, членови на групата „Мистик“
Магијата на предновогодишната атмосфера во Миравци ја дополнува украсениот плоштад во сред село
Уникатна фотографија со голема историска вредност за град Гевгелија од посетата на претседателот на СФРЈ - Јосип Броз Тито во далечната 1957 година
Свечено украсени елки, снегулки, сјајни ѕвезди и други светлечки украси од вечерва ја означија празничната Св. Николска и предпразничната Новогодишна атмосфера во Гевгелија
Страница 1 од 33

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.