Топ Новости
Успешна еко акција во село Богородица - Сабота, 14 Септември 2019 14:18
Празнична посетеност на Дојран - Понеделник, 09 Септември 2019 10:19
Среќно првачиња! - Вторник, 03 Септември 2019 17:55
Извонредна вест за љубителите на чоколадото. Ова слатко задоволство не' прави паметни.Така велат научницитеВи се случило при напорна ментална работа…
Приватните лекари и фармацевти од југот со едночасовен протест пред ФЗОМ ПЕ Гевгелија Featured
Приватните матични лекари од Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово, сите членки на Здружението на приватните лекари на Македонија денеска со…
Плодот од виновата лоза- грозјето, познат и одгледуван и во нашите краеви, е стара билка која поради своите лековити и…
Со одлука на Советот на општина Гевгелија за одвојување средства за талентирани студенти по медицина од тековната студуска година 2019/2020…
Од вечерва, со отварање на колективната изложба „Арт резиденција Папрадиште“, а потоа прикажувањето на пет кратки филмови од т.н. „Летно…
Истражувачи успеале да „прелажат“ клетки од рак на дојка да се претворат во масни клетки, со што се спречило нивното…
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ги посети првите лица кои излегоа од ЈУ Завод за рехабилитација „Бања…
Портокалова фаза - Препораки Featured
Комисијата за следење на ефектите од високите температури при Министерството за здравство излезе со препораки до населението какви мерки да…
Од денеска низ аптеките во Гевгелија, Дојран и туристичките места Охрид, Струга и Ресен започнува да се реализира постапката за…
Страница 1 од 32

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.